Kokanurga külast saab amplitaimi

Osaühingu Selectwood juhatajal Margus Metsaäärel tekkis mõte amplitaimede kasvatamiseks kolm aastat tagasi. “Parajasti oli käsil oma kodu kaunistamine ning nii endale silmailu loomiseks kui ka tulu saamiseks otsustasin ehitada kasvhooned amplitaimede jaoks,” rääkis Margus Metsaäär, kes veedab suved Peipsiäärses vanematekodus. Amplitaimedega tegelemiseks on ta välja valinud Kokanurga külas asuva Kullamaa talu, mille perenaise Julia Trossi hooleks on taimede igapäevane hooldamine ja turustamine.

“Meil on kaks kasvuhoonet, millest ühes alustame veebruari keskpaigas taimede ettekasvatamist. Amplitaimedest on meil ülekaalus petuuniad, lobeeliad, aed-raudürdid, võõrasemad,” rääkis Julia Tross, kes ise Luua Metsanduskoolis maastikuehitust õpib.

“Firma asutasime peamiselt oma kapitaliga, mistõttu tegevust tuli üsna tagasihoidlikult alustada. Kui tahad kohe suurt tulu saada, peab amplitaimede kasvatamisel ikka väga suuri kulutusi tegema. Meie üritame aga toime tulla mõnesaja tuhande krooniste investeeringutega. Mõistagi tuleb arvestada, et lillekasvatus on tehniliselt keeruline ala, kus pole kindel, kas kõik sajaprotsendiliselt plaanide järgi laabub,” rääkis Margus Metsaäär rääkis oma ettevõtte majanduslikust tasuvusest ja riskidest.

Praegu kasvatab osaühing Selectwood amplitaimi ennekõike jaeklientidele. “Haljastusfirmadele pole me pakkumisi teinud, sest nende tellimuste täitmiseks on kasvuhoonete pinda veel vähevõitu. Taimi käiakse aga ostmas erinevatest Eestimaa paikadest. Ostmas on käinud soomlased, samuti Peipsi rannikul puhkavad moskvalased,” ütles Metsaäär.

“Otsest reklaami pole me senini teinud. Info selle kohta, et meilt amplisse sobivaid taimi osta saab, on peamiselt ise levinud Viimasel ajal on hakatud koduümbruste kaunistamisele suuremat tähelepanu pöörama, see on meie turule mõistagi soodsalt mõjunud,” rääkis aednik Julia Tross.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus