Kodukandi juubelikonverentsil tunnustati Karina Kaareperet

Laupäeval Paide kultuurikeskuses peetud Eesti külaliikumise Kodukant 15. aastapäevale pühendatud konverentsil tunnustati kohaliku elu edendajaid kõikidest maakondadest. Jõgevamaa sädeinimestest pälvis tänukirja Karina Kaarepere, kes on seltsielu eestvedajaks oma kodukandis Härjanurmes ning kuulub  ühenduse  Kodukant Jõgevamaa juhatusse.

Karina Kaarepere esitas tunnustuse saamiseks Jõgevamaa Kodukandi Ühendus. “Karina on juba üle kümne aasta panustanud kogukondlikku liikumisse. Alates 2003. aastast osaleb ta Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse töös ning on viis aastat seda juhtinud. Energiline naine tähtsustab maaelu ja peret, tal on kaunis kodu vanavanemate talus. Karina on hoolitsev ema ja vanaema,” iseloomustas teda Kodukant Jõgevamaa juhatuse esimees Liia Lust.

“Olen püüdnud huvitavamaks ja mitmekülgsemaks muuta  külaelu nii oma kodukandis kui ka Jõgevamaal tervikuna. Selle tegevuse märkamine ja tunnustamine on meeldiv üllatus,” ütles Karina Kaarepere. “Üheks eredamaks ja meeldejäävamaks sündmuseks külaliikumises on minu arvates olnud 2007. aastal Jõgevamaal toimunud üle-eestiline Maapäev,” lisas ta.

Eesti külaliikumise Kodukant 15. aastapäevaks korraldatud konverentsil osalesid ka Riigikogu esimees ja Aasta küla valimise komisjoni esimees Ene Ergma ja regionaalminister Siim Valmar Kiisler.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus