Kitarrimängu saab õppida ka internetis

“Kitarrihuvi on suur kogu maailmas, kuid kahjuks on kvaliteetse õppe pakkumine mistahes kanalite kaudu nõudmisele palju alla jäänud,” märkis kitarrikool.eu looja, Kitarriseltsi esimees ja kitarriõppejõud Kristo Käo ning selgitas: “Tänasest on huvilistele avatud hoopis laiemad võimalused ? internetikool on kättesaadav just siis, kui õppijal aega ja tahtmist on. Põhiliseks erinevuseks võrreldes õpiku järgi mänguoskuse omandamisega on inimliku tagasiside saamise võimalus, mis aitab püsida õigel teel.”

Maailma kitarriõppeturul pole teadaolevalt ühtegi analoogset võimalust, mis integreeriks innovatiivse tehnoloogialahenduse ja vana traditsioonilise õppemetoodika.

Interaktiivne kitarrikool internetis on üks võimalus neile, kes ei leia endale ühel või teisel põhjusel eraõpetajat ega saa või taha käia ka muusikakoolis. Kursusel osalemiseks oleks soovitav omada kuuekeelset kitarri, arvutit, internetiühendust ja mikrofoni, et oma mängu kontrolltööde tarbeks salvestada. Kitarri ja mikrofoni saavad Eestis elavad ja kasutajaks registreerunud õppijad laenutada ka Kitarrikoolilt. Eelnevad muusika-alased teadmised pole vajalikud. Osalejate vanusepiir puudub, kuid eelkõige on info suunatud õppijatele alates 15. eluaastast.

Praegu kättesaadavatele kitarrihäälestamise ja akordikursusele lisanduvad järk-järgult popkitarri, basskitarri, sooloimproviseerimise ja laulukirjutamise kursus.

Kitarri kui instrumendi populaarsust seletab tema odavus ja praktilisus, aga veelgi enam tema märgiline tähendus paljude põlvkondade jaoks. Internetis müüdavatest pilliõpikutest julgelt üle poole on kitarriõpikud ja mitmed suured noodikirjastused spetsialiseeruvad järjest enam just kitarriteemaliste trükiste väljaandmisele, sest neid ostetakse tohutult. Kitarrikooli veebipõhise programmi tarkvaralise lahenduse on välja töötanud OÜ Brightside.

KATRIN MESILANE,

Meediakonsultant

blog comments powered by Disqus