Kirikunoored pidasid Põltsamaal talvepäevi

Päevade märksõnaks oli noortelt noortele, mis tähendab, et Põltsamaa koguduse noored mõtlesid välja päevade teema ning koostasid ürituste programmi, mille nad suures osas ka ise läbi viisid. Korraldajatena olid abiks ka Tallinna, Viljandi ja Järvamaa noored.

Päevad algasid ja lõppesid jumalateenistusega. Ürituse peakorraldaja, EELK Põltsamaa koguduse laste- ja noorsootöö juhi Ulvi Uutari sõnul meeldis lastele avajumalateenistus väga, sest see oli tehtud noortepäraseks.

Jumalateenistusel osales noorteansambel, noored valmistasid ise palved ja lugesid kirjakohti. Teenistus oli tavapärasest lühem, laule saadeti mitte oreli, vaid süntesaatoriga. Noorte talvepäevade raames sai kuulata ka mitmeid kontserte. Huvitavaks esinejaks oli loominguline kollektiiv «Hingekeeled», kus koos oreliga kõlasid ka kandled ja viiul. Ansamblis musitseerisid Viljandi, Tartu ja Tallinna noored. Laulsid ka Põltsamaa koguduse noorteansambel ja Viljandi Gospelkoor.

Noored tundsid osalemisrõõmu
Poisid- tüdrukud tundsid end Põltsamaal väga mugavalt ja hästi. Mitmel korral maakonnalehe esindajate külaskäigu ajalgi võeti üles laulud, meelsasti ja aktiivselt osaleti rühmatöös. Meistrikursustest olid Ulvi Uutari sõnul populaarsemad filmitöö ja jututuba ning üllatavalt palju osalejaid oli karates. Mõistagi jagus huvilisi ka teistesse töötubadesse. Kokkajate sektsiooni innukas töös valmis näiteks suur võileivatort.

«Holy Second Hand « töötoas pandi kokku rõivakollektsioonid ning harjutati lavalist liikumist õhtuseks moeshowks. Teatrihuvilised valmistasid ette draama, mis esialgse plaani järgi pidi mängitama nukkudega, kuid hiljem otsustati, et nukkudeks on inimesed. Õppida sai ka kõhutantsu ja klaasimaali.

Saadi uusi tuttavaid ja kogemusi
Huvitavate ettevõtmistena mängiti maastikumängu, kus tuli ette valmistada väike näidend ja lahendada igasuguseid omapäraseid ülesandeid.

Üritusel osales ka kirikuõpetaja Bard Norheim Norrast, kes tuli Eestisse misjonitööd tegema. Praeguseks juba aasta Eestis olnud mees räägib kenasti eesti keelt ja ta vastas meelsasti ka osalejate küsimustele. «Kaua läks teil aega eesti keele selgeks saamiseks?», «Kas eestlased on teistsugused kui norralased?», «Milline oli teie lapsepõlv?» olid vaid mõned Bard Norheimile esitatud küsimused.

Põltsamaa koguduse noored, kellega rääkida õnnestus, leidsid, et rühmatöödes osalemine oli väga vägev. Osalejad kiitsid ka õhtust programmi, kus lauldi, mängiti mitmesuguseid mänge ja sai ka ise esineda.

Kõik Põltsamaa koguduse noored aitasid ka ise talvepäevi korraldada, näiteks loeti kirikus ette katkendeid piiblist ning aidati läbi viia ka rühmatöid. Tüdrukud seletasid lahti ka noortepäevade teemalause «Siin ma olen». «Piiblis on mitu kohta, kus keegi ütleb, et siin ma olen. Me peame alati olema valmis selleks, et kui jumal meid hüüab, saaksime öelda, et siin ma olen. Kui on mure, siis võime paluda, et jumal näeks ja aitaks meid.»

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus