KIRI: Segadus perearstiga

Teades maavanemat energilisE ja uuendusi sooviva ning uusi teotahtelisi inimesi toetava inimesena, tülitame umbes 2000 jõgevamaalast puudutavas küsimuses.

Nimelt lahkus Tartusse tööle meie praegune väga hea perearst dr. Karelson. Tema töötamise ajal siin oli tema asendusarstiks dr. Hovanskaja, kellega patsiendid jõudsid harjuda ja olid temaga väga rahul, lootes, et pärast dr. Karelsoni lahkumist saab loogiliselt meie uueks perearstiks dr. Hovanskaja ? alates käesoleva aasta 1. novembrist, nagu konkursi tähtajaks märgitud.

Teda toetas ka dr. Karelson kui head ja õppinud kaasaegsete teadmistega arsti. Patsiendid oleksid 1. novembrist sujuvalt üle läinud ja poleks tekkinud mingit segadust, nagu nüüd tekitati, halvendades arstiabi kättesaadavust.

Halva üllatusena aga ei valitud alates 1. nov perearstina jätkama dr. Hovanskajat, vaid valiti Jõgeva Haiglas lastearstina töötav tohter, seda alates järgmise aasta 1.  jaanuarist.

Praegu on täielik segadus, kes võtab vastu dr. Karelsoni patsiente, telefonile keegi ei vasta. Et pereõde oli haiguslehel, ei olnud ka kohapeal kelleltki küsida, mingit teadet kuskil üleval pole. Õnneks tuli pereõde, kelle töölejäämise küsimus on samuti lahtine, tööle, ja asi läks selles osas paremaks.

Sotsiaalamet räägib loosungitega – keegi ei jää arstiabita, kõik võivad perearsti vahetada. Aga milleks vahetada, kui dr.Hovanskaja oleks saanud perearstiks ning meie tema patsientideks saanud ja temaga rahul.

Imelik on põhjendus tema mittevalimise kohta: ei ela Jõgeval, aga seda ei tee paljud arstid ja pealegi oli ta nõus Jõgevale elama asuma. Veel imelikum oli Vooremaast lugeda, miks valiti just need arstid perearstideks. Jõgevale sellepärast, et on kaua Jõgeval töötanud lastearstina, Mustveele sellepärast, et oskab nii vene kui eesti keelt. Arstide valikul peaks ikka esmane olema tema kutseoskused, ka arvutikasutus oskus, kaasaegsed teadmised, suhe patsientidega ning täiesti ebaoluline töötamise aeg Jõgeva haiglas. Tekib mulje, et tõrjutakse  millegipärast noort arsti, tehes kohta omainimesele.

Kas Jõgeval on tõesti noorte arstide üleküllus?
Loodame, et leiate aega tegeleda selle küsimusega ning tulla vastu enamuse patsientide soovile, valida meie perearstiks dr. Hovanskaja. Oleme rääkinud paljude dr. Karelsoni patsientidega ja nad toetavad seda soovi. Vajadusel võime hakata koguma allkirju tema toetuseks.

Pikemat aega puudub Jõgeval reumatoloog, haiged peavad minema Tartu või Tallinna selliste ravimite väljakirjutamiseks, mida perearst ei tohi välja kirjutada.

Jõgeva elanik ja kahjuks sagedane perearsti külastaja.
A. Remmelgas

blog comments powered by Disqus