kiri. Politsei jõud peitub rahvas

Jõgeva politseijaoskonnas töötavad politseiametnikud said positiivse laengu lugedes 10. augusti ajalehest Vooremaa lugejakirja ?Politseist, noortest ja noorsootööst?, kuna meieni jõudis sõnum, et Jõgeva politsei tegemised on rahvale nähtavad. Kirja autor arvab aga, et avaliku korra tagamisega jääb politsei hätta ja on oma tegemistes üsna hambutu. Ära on toodud näidetena 23. ja 24. juuli Jõgeva linnas, KEKi linnaosas öisel ajal tõeline ?võrride ralli? ja samas linnaosas ühes Liiva tänava majas toimunud noorte lärmakad peod.

Olen kirja autoriga täiesti nõus, sest üksinda ilma rahvata ongi politsei hambutu. Politseil on olemas võimalused taoliste olukordade lahendamiseks, seda juhul kui elanikud meid neist teavitavad.

Inimest tema tervisehädas ei saa aidata ükski arst ja ka imearst, kui inimene ei pöördu oma hädaga arsti poole. Jõgeva politseijaoskonnas ei ole laekunud 23. ja 24.juuli vahel öisel ajal ühtegi avaldust ega teadet tõelise ?võrride ralli? kohta. Küll on samal ajal politseile teateid ja avaldusi tulnud teistest linnaosadest, seega ei saanud politseipatrull sattuda noortele ?mootorratturitele? peale ka tavalist patrullringkäiku tehes. Küll on erinevatel aegadel neljal korral murelikud kodanikud teavitanud politseid Jõgeva linnas Liiva 2 korterelamu ühes korteris toimuvate noortepidude kohta.

Kõikidel juhtudel on politsei käinud noori korrale kutsumas ning viimasel korral, 16. juulil toimetati eeltoodud korterist seitse alaealist noort jaoskonda. Noori karistati ning neile pööratakse edaspidi erilisemat tähelepanu.

Samas kurdab kirja autor, et politsei käigust polnud kasu, sest muusika keerati varsti peale politsei lahkumist jälle valjemaks. Sarnaste olukordade kordumisel tuleb kohe uuesti politseile korduvast rikkumisest teada anda ja siin saab politsei ka õigusrikkumise toimepanija isoleerida, et ülejäänud rahvas rahulikult magada saaks.

Jõgeva linnas on kehtestatud öörahu kell 23.00-7.00 ja kõiki, kes sellel ajal käituvad kaaskodanikke häirivalt, saab karistada. Isikuid, kes käituvad sarnaselt eeltoodud noortele, võib karistada avalikus kohas teiste isikute rahu rikkumise eest kuni 6000 kroonise rahatrahvi või arestiga. Nii artikli autoril kui ka Jõgeva politseijaoskonnal on õigustatud mure eelkõige noorte pärast, sest noored on ju meie tulevik. Kui aga meie jääme korrarikkumiste puhul ainult kõrvaltvaataja rolli ja ise midagi ette ei võta, siis ei saa ka noortelt midagi rohkemat nõuda. Seetõttu on väga tänuväärne, et antud kirja autor oma muret noorte pärast leheveergudel jagas. Tänu sellele sai Jõgeva politseijaoskond teada, et Jõgeval KEKi linnaosas on probleemiks öörahu. Luban, et politsei teeb omalt poolt kõik, et KEKi linnaosa elanike öörahu saaks taastatud, selleks aga vajame ka inimeste initsiatiivi meile probleemidest teada anda. Meile enda ja ka teiste muredest saate kõige kiiremini teada anda politseilühinumbril 110, minuga võib ühendust võtta telefonidel 7768455 või 5299378, samuti saab kirjutada aadressil helmer.hallik@jogeva.pol.ee. Jõgeva politsei, nagu kogu Eesti politsei, on rahva jaoks, mitte vastupidi.

Koos oleme tugevad

Helmer Hallik, Jõgeva linna vanemkonstaabel

blog comments powered by Disqus