KIRI: Kas rahvast peteti?

Vastavalt ühinemislepingule Euroliiduga kohustuvad kõik uued liikmesriigid ühinema ka Majandus- ja Rahaliiduga ning võtma kasutusele ühisraha euro. Ajalool on kombeks korduda. Esimese EV ajal olid käibel kroonid. Siis tuli sõbralike vennasriikide liit ja kroonidest said rublad, sest ühtses peres peab olema ka ühine raha. Liit lagunes, saime kroonid tagasi. Nüüd kaovad kroonid taas. Rahavahetus on tõsine samm ja puudutab iga inimest. Kas see samm ka rahvale meeldib, on tähtsusetu! Seda rahva käest küsima ei hakata, sest see on juba rahva eest liitumisläbirääkimiste käigus ära otsustatud. Seega võib valitsus rahva soovid südamerahuga puu taha saata!

Eestit tuntakse liberaalse majandusega riigina. Eurode kasutuselevõtt toob kaasa maksude tõusu, sest EL-iga liitudes peame loobuma oma madalatest maksudest. See vähendab konkurentsi ja investeeringuid. No milline ärimees tahab rohkem makse maksta? Nonsenss! Et piirid lahti ja kontrolli pole, “investeerivad” Eestisse vaid uued Sposatod, kel euronipid ammu selged, lüpsavad EL-ist siia tuleva rahavoo kokku ja kaovad. Ja eks proovi neid takistada, sind kaevatakse kohe ahistamise pärast eurokohtusse, sest EL-is kehtib põhimõte: kõik on võrdsed, miski pole sinu ega minu oma, sest kõik on meie oma! Kommunistlik ideoloogia «ruulib» ka EL-is!

Eesti kroon on üks osa Eesti kultuurist. Kõik me mäletame jutte, et EL-is tõuseb meie kultuur uuele õitsengule. Kaotades krooni, kaotame osa oma kultuurist. Ühtegi kultuuri ei saa hoobilt hävitada, alustama peab samm-sammult. Esimene samm Eesti kultuuri likvideerimiseks on tehtud. Milline on järgmine samm?

Põhiseaduse järgi kuulub kõrgeim võim Eestis rahvale. Kõrgeima võimu liikmena soovin teada ? miks ei kaubelnud Eesti liitumisläbirääkimistel endale opt-out klauslit? Miks ei peetud 5-aastase läbirääkimiste perioodi käigus vajalikuks rahva käest küsida, kas nad soovivad eurosid või ei? Kas rahvas on lollike, kelle käest pole mõtet seda küsida, sest ta niikuinii ei tea, mis talle hea on? Ja lõpetuseks juriidiline küsimus: kas selline samm võtta kohustus eurode kasutuselevõtuks seda rahvaga arutamata oli kooskõlas meie põhiseadusega? Ühesõnaga: kas rahvast peteti?

ANTI KEHA, Jõgeva

blog comments powered by Disqus