Keskastme kooliteatrid kohtuvad Põltsamaal

Homme algab Põltsamaal keskastme kooliteatrite riigifestival. Kahe festivalipäeva jooksul astuvad kultuurikeskuse laval üles Eesti 15 maakonna ning Tallinna ja Tartu selle vanuserühma parimad õpilastrupid.

Festival avatakse homme keskpäeval. Reedesse päevakavva mahub 12 ja laupäevasesse viis lavastust. Jõgevamaad esindav Torma Põhikooli draamaring OFF mängib oma lavastust „Per aspera…” laupäeva hommikul kell 10.50.

Mõlemal päeval annab kolmeliikmeline zhürii juhendajatele nähtu kohta tagasisidet. Sel ajal, kui hindajad laupäeva õhtupoolikul lõppotsuseid teevad, pakuvad festivalil osalejatele meelelahutust Põltsamaa kultuurikeskuse katuse all tegutsevad ning hiphop-, breik- ja tänavatantsu viljelevad noorte tantsutrupid. Missugused tegevused ootavad noori reedeõhtuse üllatustunni ajal, ei saa siinkohal lahti seletada, sest siis poleks see enam üllatus.

Festivalil osalevad trupid majutatakse Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Lille tänava õppehoonesse ja sealsamas neid ka toitlustatakse. Hommikuse pesemise võimalust pakub noortele Felixhall: Lille tänava koolimajas duširuume pole.

„Põltsamaale on praegustel andmetel saabumas 239 noort näitlejat ja juhendajat,” ütles riigifestivali peakorraldaja Keiu Kess. Peale tema löövad enam kui kahekümneliikmelises korraldustoimkonnas kaasa kultuurikeskuse töötajatest ning Puurmani noorte näiteringi ja Põltsamaa kultuurikeskuse noorte näiteringi Viribus Unitis liikmetest vabatahtlikud.

„Puurmani ja Põltsamaa näiteringide noortel on austav võimalus olla festivali päevajuhtideks ja külalistruppide saatjateks,” ütles Keiu Kess, kes on ise kõnealuste näiteringide juhendaja. „Saatjad on vahendajaks truppide ja korraldajate vahel ning aitavad külalistel nii lavastuse etendamise kui ka olme korraldamisega seotud probleeme lahendada. Puurmani noored fotograafid aga jäädvustavad festivalisündmusi ning panevad värsked fotod järk-järgult internetti üles. Üles leiab need Põltsamaa kultuurikeskuse kodulehele loodava lingi kaudu.”

Kultuurikeskuse kodulehelt (www.kultuurikeskus.eu) leiab ka Eesti Harrastusteatrite Liidu egiidi all peetava keskastme kooliteatrite riigifestivali päevakava. Lavastusi on oodatud vaatama kõik huvilised ja sissepääs on tasuta.

iii

RIINA MÄGI</p>

blog comments powered by Disqus