Kasulikud näpunäited bussisõidult säästmiseks

Eesti linnadevahelise ühistranspordituru konkurents on muutunud ja muutumas üha tihedamaks. See on rõõmustav uudis reisijatele, kes saavad valida sobivaimat hinna ja kvaliteedi suhet pakkuva bussifirma. Kuidas kindlustada endale kõige soodsama hinnaga bussipilet?

Bussipiletite ostmine on muutumas üha sarnasemaks lennunduses kasutatavale loogikale. Nüüdseks on juba mitmete bussifirmade puhul esimesed müüdavad piletid kõige soodsamad ning sõltuvalt bussi täituvusest, kasvab järk-järgult pileti hind. Seetõttu kindlustab endale odavaima pileti reisija, kes plaanib oma sõidu aegsasti ette.

Kui pikem etteplaneerimine ei ole võimalik, siis on abiks paindlikkus väljumisaja osas. Näiteks võib ka ühe ja sama bussifirma sama marsruudi väljumistel piletihind erinev olla. Kuna mitmete ettevõtete piletihind sõltub konkreetse reisi nõudlusest, võib mõni vähempopulaarne väljumine olla soodsam. Tasub teada, et näiteks Simple Express paneb varajastele planeerijatele järgmise kuu üheeurosed piletid müüki iga kuu esimesel päeval.

Sõltuvalt pileti soetamise kanalist, võib ühe ja sama reisi hind olla erinev. Kõige soodsama pileti leiab enamasti bussifirma enda veebipoest. Samuti tehakse mõnikord kodulehel täiendavaid sooduspakkumisi. Edasimüüjate juures või vahetult enne reisi bussijuhilt piletit ostes on need enamasti kallimad.

Olge bussipiletit valides tähelepanelik erinevate ettevõtete rakendatavate lisatasude suhtes. Näiteks lisab mõni bussifirma piletile teenustasu, mis võib eriti soodsama bussipileti korral moodustada olulise osa sõidu maksumusest.

MARINA BACHMANN, Mootor Grupi infojuht

blog comments powered by Disqus