Kaspar Kallasmaa võitis kartide masinaklassis KZ Baltimaade meistritiitli

Põltsamaa kardisportlane Kaspar Kallasmaa võitis Aravetel peetud Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil, mis masinaklassi KZ arvestuses oli ühtlasi Baltimaade meistrivõistluste viimaseks etapiks, Baltimaade meistritiitli.

Baltimaade meistrivõistlused masinaklassis KZ algasid Lätis, teine etapp peeti Leedus ja  viimane Eestis.

“Kokku kuues võistlussõidus saavutatud poodiumikoht andis mulle  üldvõidu ehk Balti meistri tiitli. Teiseks tuli Antti Rammo Eestist ja kolmandaks Paulius Paskevicius Leedust. Balti meistrivõistluste kolm paremat said karika ja  rahalise auhinna,” ütles Kaspar Kallasmaa.

Tema sõnul on KZ maailmas kõige võimsam ja kiirem kardiklass (kutsutud ka kuninglikuks klassiks), kus mootorid on kuuekäigulised ja võimsused küünivad ligi 50 hobujõuni.  “Kuna kardispordis saab tulla maailmameistriks ja Euroopa meistriks ainult kahes kardiklassis (KZs ja KFs, kusjuures viimane on ilma käikudeta otseveoline kart), siis KZ masinaklassi tiitel on kõige ihaldusväärsem. Teistes kardiklassides maailmamastaabis tiitlivõistlusi ei toimu,” rääkis vastne Baltimaade meister.

Eesti meistrivõistluste Aravete etapil saavutas Kaspar eelfinaalis esikoha, finaalis jäi aga kolmandaks. Et arvesse läksid mõlemad võidusõidud, kogus Kaspar ka suurima punktisumma. Kaspar Kallasmaa märkis, et saab jätkuvalt nõu oma isalt, endiselt tippsportlaselt Toomas Kallasmaalt, samuti vanaisalt, Jõgevamaa kardisporditraditsioonide rajajalt, Kuningamäe kardiraja eestvedajalt ja arendajalt Peeter Kallasmaalt. “Isalt olen saanud palju head nõu raami seadistamise ning rehvi säästmise kohta, vanaisalt aga möödasõitude valikust ehk millal on mõtet minna torkima, millal mitte,” lausus ta.

Sügisest on Kaspar Põltsamaa ühisgümnaasiumi abiturient.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus