Kasepää valla rahvas saab täna kokku

Päeva juhib rahva hulgas ehk kõige rohkem Kiirena tuntud näitleja Margus Abel, juba mitmendat aastat saab kaasa elada peretrupi Ummi tsirkus programmile. Keskööl toimub 3-4 minuti pikkune ilutulestik.

Kasepää vallavanem Jüri Vooder ütles, et kõige olulisem vallapäevade juures on, et selleks päevaks püüavad  kokku tulla kõik need, kel juured Peipsi ääres, kuid kes tänaseks elavad mujal, kuid tahavad ennast kodukoha eluoluga siiski kursis hoida. Sellel päeval püüavad Kasepääle sõita needki, kelle juured on küll Eestis, kuid kes tänaseks elavad kas Venemaal või mujal välismaal.

“Vallapäev on eelkõige suur rahva kokkutulek, vanade tuttavate kohtumispaik,” ütles vallavanem. “Sellel päeval saab inimestega rääkida, kuulata nende ettepanekuid vallaelu arendamiseks,” ütles Vooder.

Vallavanema sõnul juhtub tihtipeale nii, et kui kohalikele on Peipsiäär  ja siinne kultuur tavaline, igapäevane  ja iseenesest mõistetav elu osa, siis väljast tulnutele on see midagi erilist ja vaimustavat. Nii vaatavad siit juba eemal olijad vallaelu hoopis teise pilguga, tuues selle paremaks muutmiseks  välja uusi ja huvitavaid ideid.

Laupäeval ootavad volikogu esimees ja vallavanem vastuvõtule ka pisikesi ilmakodanikke koos vanematega, keda aasta jooksul ehk vallapäevast vallapäevani on juurde sündinud kaheksa. Lapsed saavad meene ? vallasümboolikaga  kruusi, samuti on väikeste vastuvõtuks kaetud tordi- ja kohvilaud ning lapsevanemad saavad ka lillekimbu.

Vallavanem hindas tänavust sündivust keskpäraseks: eelmisel aastal oli vastuvõtul 12 uut ilmakodanikku ja märgid näitavad, et järgmisel aastal võib neid jälle tänavusest rohkem olla.

Vallapäeval jagatakse kõigile tasuta kalaseljankat, mida tuuakse kohale lausa mitu katlatäit. Vooder ütles, et ega Peipsi äärne pidu ei olegi ilma kalata päris õige pidu. Ta avaldas ka heameelt, et paljud tänavust vallapäeva toetavad. Ilma selleta ei saaks rahvale pooltki nii palju pakkuda.

Hommikul oodatakse rahvast laadale, kust võib saada väga mitmesugust kaupa ? alates käsitööst ja aiasaadustest ning lõpetades raamatute ja tööstuskaubaga. Vallavanem Vooder ütles naljaga pooleks, et Palamuse laadaga muidugi konkureerida ei suudeta, kuid huvi laada vastu on nii kohalikel elanikel kui külalistel.

Vallapäevalt ei puudu ka rahvalikud mängud ja võistlused, kust on lubanud osa võtta ka vallavalitsuse esindajad.

Lapsed saavad aga hüpata batuudil, sõita elektriautode ja väikeste mootorratastega. Laste lõbustamiseks on mõeldud plats Tiheda lasteaed-algkooli juures.

Vallavanem loodab, et pidu hästi korda läheb ja ka ilmataat ilusa ilmaga õnnistab. Tema sõnul peaksid ka kaugemalt tulnud end hästi ja koduselt tundma ning veenduma, et kodukoht on ilusamaks saanud. Põhjalikult on renoveeritud vanausuliste palvela ja selle aed, samuti saab spordiplatsidel mängida korv- ja jalgpalli.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus