Kasepää valla lapsed saavad esmaspäevast oma lasteaeda

Lasteaias hakkab käima kokku 35 last, avati nii eesti- kui ka venekeelne rühm. «Kui tulevikus võimalik, võtame lasteaeda ka naabervaldade lapsi, praegu on aga kohad kõik täidetud,» ütles vallavanem Jüri Vooder. Lisaks oma valla lastele hakkab praegu aias käima ka paar mudilast Mustvee linnast.

Lasteaia ehitus, õigemini küll koolihoone renoveerimine läks kokku maksma ligi miljon krooni. Lasteaia ruumid vastavad kõigile tervisekaitse nõuetele ja on maakonna ühed ilusamad.

«Tervisekaitse nõuded on väga ranged,» on vallavanem Vooremaale selgitanud. Juba enne ehitustööde algust konsulteeriti tervisekaitsespetsialistidega, kohale tulnud ametnikud mõõtsid hoolikalt üle kõik ruumide ruutmeetrid. Arvestada tuli näiteks ka pottide kõrgusega, sellega, et vaipade ääred oleksid seinte ääres üles keeratud ning koristajal oleks oma ruum ja kraanikauss.

Vastremonditud lasteaias saab tööd neli inimest, kes valiti konkurssi korras välja juba möödunud aasta lõpus.

Lasteaiaga sama katuse all tegutseb ka venekeelne algkool, kus praegu omandab kooliharidust üheksa õpilast. Sügisest peaks samas kooliteed alustama neli esimese klassi õpilast. Vallavanem Jüri Vooder ja lasteaed-algkooli juhataja Irina Voinova loodavad, et edaspidi hakkab õpilaste arv kasvama. Praegu on lapsed ja nende vanemad olnud seotud rohkem Mustvee linnaga. Mudilased on käinud Mustvee lasteaias ja läinud pärast selle lõpetamist ka sinna kooli. «Kui lapsed tulevad meile juba lasteaeda ning vanemad pakutava teenusega rahul on, võib loota, et lapsed samasse majja ka kooli jäävad,» loodab Irina Voinova.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus