Kasepää külas avatakse nädalavahetuseks kalaküla

Ajalooliselt kogunesid Peipsi kalamehed talviti nädalateks järvele, kus moodustusid nö kalatänavad või kalakülad. Kala püüti nii pimedas kui ka valges, suheldi, vahetati kogemusi, tehti koos süüa ja juua, tekkisid isegi ajutised kõrtsid ja kirikud.


Viiendat korda püstitavad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Rakke Kalaspordiklubi koos sõprade abiga laupäeval ja pühapäeval Peipsi järvele Kasepää küla alla ajaloolise taustaga kalaküla.

Laupäeval ehitatakse Peipsi järvele tänapäevane kalaküla. Püütakse kala nii pimedas kui ka valges, tehakse roogasid värskelt püütud kalast ning tehakse toitu otse lõkkel. Lisaks õpitakse kohalikelt meistritelt siku- ja mõllipüügikunsti. Avatud on ka õpituba jääst iglu ja sauna ehitamisest. Laupäeval kell 13.00 toimub loeng
Peipsi kaladest ja kalapüügi ajaloost. Avatud on näitus ajaloolistest kalapüügivahenditest. Laupäeval toimub samas ka suur kalapüügivõistlus „Kasepää Kala“, mida juhendab seekord Vladislav Koržets.

Kalakülas on lubatud ka valimisagitatsioon kõikidelt piirkonna ärksamatelt kandidaatidelt ning valimispäev, 3. märts avatakse pidulikult kell 00.00 korraliku ökosaluudiga.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus