Kas tänavu seenel olete käinud?

Raigo Aasma: Kahjuks pole sel aastal kordagi seenel käinud. Pole lihtsalt aega, viitsimist ega tahtmist olnud. Seeni söön küll, aga ise neid säilitamiseks sisse ei tee. Kunagi väiksena sai koos vanematega igal aastal seenel käidud. Ma pole suurem asi metsas müttaja.

Reelika Pool: Tänavu pole küll jõudnud seenele minna. Tavaliselt olen ikka käinud, aga sel aastal on palju tööd ja muid tegemisi. Kui aega oleks, siis ehk isegi läheks seenele, varasematel aastatel olen ikka käinud. Igatahes parem kui marjulkäik.

Veljo Tompel: Üldiselt olen usin seenelkäija, kuid õigeid sügisseeni minu meelest veel pole. Praegu pole metsas käinud, ootan veel ehk nädalakese ja siis lähen seeneotsinguile. Metsas ei käi ainult saagi pärast, vaid seal liikumine maandab ka stressi. Seega tuleks ühendada meeldiv kasulikuga.

Anita Elend: Ei ole sel aastal käinud. Ei tea, kas lähengi. Seeni muidu söön, lihtsalt pole harjunud igal aastal seenel käima. Seeni söön ainult kastmes, marineeritult ja soolatult nad mulle ei meeldi. Mu vanemad käivad vabadel nädalavahetustel metsas, kui aega ja viitsimist on, siis lähen ka kaasa. Praegu on metsaalused märjad ka, ei viitsi oma jalgu niisama tühja leotamas käia.

Ülle Ind: Tänavu olen käinud ühe korra. Praegu leidub põhiliselt kukeseeni, võiseeni ja mitmesuguseid pilvikuid. Hetkel pole metsas käimiseks eriti aega, tööd on tarvis teha. Elan linnas ja maale satun küllaltki harva. Kui aega rohkem oleks ja tihemini maakoju satuks, siis käiks kindlasti tiiru metsas seenel ära.

Küsis EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus