Kas Mustvee tegi otsa lahti?

Lähiajaloost on teada, et Mustvee linnas on linnapeade ja volikogude esimeeste umbusaldamine olnud silmatorkavamalt sagedasem kui teistes omavalitsustes. Vaid viimase Mustvee linnapea Max Kauri ajastul oli umbusaldamist vähem. Nüüd eksisteerib Mustvee vald ja tundub, et omavalitsusjuhtidele taas hõlpu ei anta. Kolmest Jõgevamaa vallast on Mustvee esimene, kus vallavanemale umbusaldus sisse anti.

Praegust koalitsiooni, kuhu kuuluvad Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond, on hinnatud koosmeeles toimivaks. Seda ootamatum oli, kui eelmisel reedel toimunud vallavolikogu korralisel istungil anti sisse umbusaldusavaldus vallavanem Jüri Morozovile. Üllatus oli see ka seetõttu, et avalduse andis koalitsiooni kuuluv keskerakondlane, fraktsiooni esimees Ljudmilla Smirnova.

Omavalitsusjuhtide töö juba on selline, et nende umbusaldamiseks ei pea olema just suur geenius. Alati on neid, kellele miski ei meeldi, ja kuna omavalitsusjuhi ametikoht võimaldab teda ka igal ajal rünnata ja igas patus süüdistada, siis muudkui antakse tuld. Nii tehtigi Mustvees. Olgugi, et väga paljude arvates on vallvanem uue valla ülesehitamisel teinud hääd tööd.

Esimese hooga on avaldatud arvamust, et ilmselt umbusaldajad hääli kokku ei saa, sest avaldusele kirjutas alla kaheksa vallavanema võimekuses kahtlejat, umbusalduse läbiminekuks on vaja aga 11 häält. Kas järgneva nädala jooksul kallutatakse inimesi siia- või sinna poole, selgub 5. septembril, mil umbusaldusavaldus volikogu istungil arutlusele tuleb.  

blog comments powered by Disqus