Kampaania ajal jõudis politsei kätte üle 100 relva

Oktoobriga lõppes relvade loovutamise kampaania, mis vältas terve kuu ning mille jooksul said inimesed vabatahtlikult ning karistust kartmata politseile üle anda relvad, relvaosad ja laskemoona, millel puudub vajalik luba.


Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Riita Proosa sõnul pärines suurem osa kampaania ajal politsei kätte jõudnud leidrelvi Eestimaa erinevatest talumajapidamistest, kuid oli ka neid, mis välja tulnud vanade linnamajade renoveerimisel. „Näiteks laekus kampaania esimestel päevadel politseile teade Tartu südalinnas renoveeritavast majast, mille pööningult leiti ehitustööde käigus kast roostes padruneid. Sündmuskohale sõitnud politseipatrull võttis leiu üle ning toimetas politseimajja, kust need hävitamisele saadeti,“ kirjeldas Proosa.

Riita Proosa sõnul oli terve kuu väldanud kampaania edukas ning teateid leitud relvadest, laskemoonast või relvaosadest laekus palju. “Kui valdavalt andsid inimesed leitud relvadest ja laskemoonast meile häirekeskuse kaudu teada ning jäid seejärel korrakaitsjate saabumist ootama, siis tuli kuu jooksul ette ka paar ärevat olukorda, mil ohtliku eseme leidnud inimesed sellega jaoskonda jalutasid,“ vahendas vanemkomissar. Ta kirjeldas, et üks selline pinev olukord tekkis Viljandimaal, kui politseimajja jalutas kodanik 99 kapseldetonaatoriga, mille ohutuks teisaldamiseks kohalikud korrakaitsjad otsemaid pommirühma kohale kutsusid.

Ta lisas, et kampaania lõppemisest hoolimata ootab politsei endiselt inimestelt teateid relvade ja teiste ohtlike esemete leidmisest. Muuhulgas meenutas politseinik sedagi, et näiteks ehituse käigus leitud või pärandina saadud tulirelv, selle osa või laskemoon tuleb politseis registreerida ning relva omanikul peab olema kehtiv relvaluba.

Oktoobrikuu jooksul anti kogu Eestis politseile üle 124 tulirelva, ligikaudu 12 460 erineva kaliibriga padrunit, mitmeid purke püssirohtu, detonaatoreid, erinevaid rakette, lõhkepakette, haavleid ning erinevaid relvaosi.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus