Kamari ? aasta parim küla

“Külale oli see suurepärane ja väga tore uudis. Võiduga kaasnes aukiri ja väike rahaline preemia,? ütles Kamari külavanem Indrek Eensalu.

Jõgevamaa Kodukandi ühendus korraldas kevadel maakonnasisese konkursi parima küla tiitlile, mille võitis Kamari. Siis esindas küla Jõgevamaad ülevabariigilisel konkursil. Esmakordselt korraldatud külade konkursil osales 13 küla (üks küla maakonnast). Esimest koha jagas Kamariga Uljaste küla Lääne-Virumaalt.

“Hindasime külade sisemist ja välist ilu ning aktiivsust,? kirjeldas Eesti Päevalehes konkursi kriteeriume ?ürii liige, riigikogulane Vello Tafenau.

“Tegeleme oma küla heakorraga aasta ringi ning tänu sellele on meie küla alati korrastatud,? rääkis külavanem Eensalu. Juuni alguses toimus külas juba kolmandat korda laste töö- ja puhkelaager, kus õpilased korrastasid muu hulgas ka küla. Kamari vaatamisväärsusteks on kindlasti elanike enda rajatud tiik koos lillemäe ja metsarajaga.

Põltsamaalt seitsme kilomeetri kaugusel asuva Kamari küla elanikud löövad aktiivselt kaasa erinevates tegevustes. Tegutseb erinevaid konkursse võitnud naisansambel, Põltsamaa piirkonnas ainulaadne noorkotkaste ja kodutütarde rühm, käsitööringid, kus kootakse vaipu ja tehakse klaasvitraa?e jms, harrastakse ujumist, maadlust, jalgpalli ja suusatamist.

Külas elab 271 elanikku, neist enamik on püsielanikud. Üllatav seegi, et umbes 60 protsenti Kamari elanikest on noored inimesed.

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus