Kalevipoja kala- ja veefestival tõestab Peipsi piirkonna atraktiivsust

Festivali päeva hommikul istutatakse Mustvee kultuurimaja parki Kalevipoja tamm. “Festivalil kuulutatakse välja ka Kalevipoja aasta Jõgevamaal. Sellest, missugune on õige Kalevipoja tamm ja mida sellest meisterdada võib, on lugeda ka eeposes,” lausus maavanem Aivar Kokk.

Kell 11 avatakse sümboolselt Mustvee-Omedu laevaliin Mustvee sadamas. Avatseremooniat ja järgnevat päevaprogrammi austab oma kohalolekuga ka Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel. Laevaliini avamisel esineb Kaitseväe Puhkpilliorkester. Samuti musitseerib Mustvee puhkpilliorkester. Festivalipäeval on avatud kõik Mustvee linna ja Kasepää valla kirikud.

Peipsi järvel saab lõbusõitu teha

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Toomas Pajula märkis, et keskpäeval algab Mustvee kultuurikeskuses seminar, kus räägitakse kalavarudest Peipsi järves, sadama tähendusest Peipsi läänerannikul, Kesk-Peipsi sadama ehitamise korraldamise hetkesisust. Ants Paju esineb ettekandega Kalevipoja supi keetmisest.

Festivali päeval saavad asjahuvilised paarikümne paadiga Peipsi järvel lõbusõitu teha ja ka kala püüda, kusjuures Omedu jõel ka kalapüügis võistelda.

Laadal pakutakse väga erinevaid kalaroogasid ja saab osta kalapüügivahendeid ja palju muudki huvitavat. Toomas Pajula märkis, et laadale registreerimine on kulgenud üsnagi aktiivselt.

“Kohale on lubabud tulla mitmed paaditehased.” AS Kommest Auto korraldab laadal näituse Peugeot autodest

Kasepää rahvamajas saab teoks mõttevahetus kalapüügist ja Peipsi äärsest elulaadist. Kell 18 avatakse kalaköök, kus avaliku elu tegelased tutvustavad oma oskusi kokakunstis. Laulu, tantsu ja sõnakunstiga esinevad paarkümmend taidluskollektiivi erinevatest Jõgevamaa paikadest. Seltskonda lõbustab ja õhtut veab Arlet Palmiste. Kaasa saab laulda koos Reet Linnaga  ja õhtutundidel saabub laulma Mait Maltis.

Tegevust kõikidele pereliikmetele

“Kalevipoja kala ja veefestival on üritus, millest peaksid saama rõõmu tunda erinevad pereliikmed. Kohal on ka “lapsehoidjad”, kes emadele-isadele veidi vaba aega annavad, lapsi lõbustab ka Fredi show,” ütles Jõgeva maavanema nõunik Vahur Kukk.

Peipsi Kalurite Ühingu esimehe Priit Saksingu sõnul on lubanud festivalile tulla ka rohkesti kalurite peresid. Saksing meenutas, et kalandusaineliste kultuuri- ja kaubandusürituste korraldamine sai teoks mõned aastad tagasi kui Kasepää vallas tähistati pärast pikemat vaheaega kalurite päeva.

Kalevipoja kala- ja veefestivali korraldamisel teevad põhitöö  põllumajandusministeerium ja Jõgevamaa maavalitus, Sihtasutus Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskus ning Peipsi piirkonna omavalitsused ja mitmed aktiivsed inimesed.

“Usun, et inimesed, kes on veetnud meeldivalt aega Kalevipoja kala- ja veefestivalil, veenduvad, et Peipsi rannik on puhkamiseks ja turismielamuste saamiseks sama huvitav paik kui mõni lõunamaine maa või saar, ” ütles maavanem.

Et kõigil soovijatel oleks võimalik suurest kalapeost osa võtta, väljuvad festivalipäeval kell 15.10 Jõgeva bussijaamast tasuta bussid Mustveesse ja Kasepääle ning toovad õhtul soovijad ka maakonnakeskusesse tagasi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus