Kalevipoeg käib Kultuuriteel

Jõgevamaal kulgev Kultuuritee tutvustab maakonna põnevamaid ettevõtteid, vaatamisväärsusi ja üritusi. Selleks et tänavu peamiselt kodumaal puhkaval eestlasel veel lihtsam oleks Jõgeva maakond üles leida, filmitakse üles meeleolukad klipid ning kes teine oskaks maakonda paremini tutvustada kui Kalevipoeg.


Nii jõudsid Kalevipoega kehastav Arlet Palmiste, videograaf, helitehnik ning Jõgeva arendus-ja ettevõtluskeskuse (JAEK) turismiarendusjuht Eveli Jürgenson kolmapäeval Palamuse muuseumi, aga ka Jõgeval tegutsevasse Ateljee kohvikusse. Klipid filmitakse veel Avinurme kitsarööpmelisel raudteel, Avinurme Puiduaidas ja Loovenergia keraamikakojas Tormas. Ilmselt üks rahvarohkemaid võttepaiku on Peipsimaa muuseumis, kus filmilõigus osaleb kaks koori.
„Videoklipid kannavad pealkirja „Kalevipoja elamused Kultuuriteel“. Andsin ettevõtjatele võimalusest teada ja tänaseks on 23 objekti ennast üles andnud. Päeva jooksul filmime neli klippi, seega on tegemist päris pika projektiga,“ ütles JAEKi turismiarendusjuht Eveli Jürgenson.
Kultuuriteel osalejad saavad klippe hiljem kasutada enda tutvustamiseks, kuid valmimas on ka pikem film, mida näiteks turismimessidel Jõgevamaast rääkides näidata. „Käisime kõik objektid enne läbi ja arutasime, milliseid tooteid ja teenuseid filmida soovitakse. Olen Arlet Palmistele, meie Kalevipojale, väga tänulik. Ta on kõik stsenaariumid ise kirjutanud ja temaga on tore koostööd teha,“ sõnas Jürgenson.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus