Kaks põnevat tekstiilinäitust

Nii Jõgeval kui ka Põltsamaal on praegu võimalus osa saada tekstiilikunstist. Põltsamaa käsiteokojas on üleval Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia IV kursuse tudengite näitus „Kauni kodukoha gobeläänid“, Jõgeva kultuurikeskuse galeriis aga sama kooli õppejõu Christi Küti näitus „Põllerahvas“.

Käsiteokojas gobeläänidega üles astuvate kultuuriakadeemia tudengite hulgas on ka kaks jõgevamaalast: Jõgeva vallas elav Janne Vaabla ja Põltsamaal elav Kersti Pook. Eesti rahvusliku tekstiili grand old lady Anu Raua juhendamisel valminud gobelääne luues on tudengid saanud inspiratsiooni meie rahvakunstist, loodusest ja ümbritsevast elust. Iga autor on oma taiesesse pannud ka oma kodukandist pärit emotsioone, mälestusi, lõhnu ja värve. Näitus „Kauni kodukoha gobeläänid“ jääb käsiteokojas avatuks homseni.

Aprillikuu lõpuni on aega neil, kes soovivad vaadata Jõgeva kultuurikeskuses Christi Küti näitust „Põllerahvas“, mis koosneb kümnest vaibast, kahest rahvarõivakomplektist ja kuueteistkümnest kindapaarist. Kümme vaipa võib laias laastus jagada põlle- ja pulmavaipadeks. Põllevaipade loomisel on Christi Kütt saanud inspiratsiooni eesti naiste pidupõlledest.

Christi Küti rahvakunstist tõukuvas loomingus on sees võimas ja ürgne vägi. Seda väge said möödunud nädalavahetusel tunnetada ka Jõgeval toimunud II Eesti naistetantsu festivali külalised.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus