Kahes sarjas ei jätkata

Kui tänavune Eesti meister korvpallis on veel selgumata, siis meistriliigas kaasa teinud Kuremaa SK meeskonna koht on teada: see on kaheksas ehk viimane. Esiliigas võistelnud Kuremaa Spordikooli meeskond lõpetas hooaja üheksanda kohaga.

Meistriliigameeskonna hooaeg päris läbi siiski veel pole: mai lõpus tuleb neil kohtuda kahes üleminekumängus esiliigas teiseks tulnud Rademari meeskonnaga. Üldjoontes võib hooaja siiski juba praegu kokku võtta.

Sügisel alustati meistriliiga mänge mäletatavasti lootusrikkalt, ent talve poole tekkisid raskused meeskonna äramajandamisel: osalt selle tõttu, et meistriliiga „rongi peale” saamiseks tuli mitmed otsused suvel kiirustades ja nappidele kogemustele tuginedes vastu võtta, teisalt üleüldise majanduslanguse tõttu. Kuigi mitu tugevat ja kogenud mängijat Kuremaa SK meistriliigameeskonnast lahkus, mängiti hooaeg oluliselt noorenenud koosseisuga siiski lõpuni.

„Kõige suurem heameel ongi mul sellest, et poisid lõpuni mängisid ja endast kõigele vaatamata parima andsid,” ütles üks Kuremaa SK meistriliigameeskonna ellukutsujaid ja taustajõude, Kuremaa Spordikooli direktor Ergo Prave. „Neljast võidust ja kaheksandast kohast enamat ei lubanud saavutada tasemevahe: A-klassi poistega Eesti tippude vastu ikka ei saa, sest füüsikaseadused kehtivad ka korvpallis. Hooaja viimased mängud, millest enam midagi ei olenenud, olid üsna „lahtised”: kaitsele kummaltki poolt suurt rõhku ei pandud ning skoorid kujunesid suureks. Nii 11. aprillil Tallinnas peetud Kuremaa SK ja Tallinna Kalevi vahelises mängus kui ka 18. aprillil Torma spordihoones peetud Kuremaa SK ja Tartu Ülikool/Rocki vahelises mängus viskasid kaks meeskonda näiteks ühtekokku üle kahesaja punkti, mis on üsna haruldane tulemus.”

Ilusamad mängud

Meistriliiga hooaja ilusamatest mängudest tuleb Ergo Pravele kõigepealt meelde detsembri algul Torma spordihoones Tallinna Kalevi vastu mängitu: tipud olid siis just värskelt Kuremaa SK meeskonnast lahkunud ja nende asemel läksid esimest korda väljakule A-klassi poistest uustulnukad, aga kaotus tuli sellele vaatamata vaid ühepunktiline. Mälestusväärne oli ka novembris Tormas TÜ/Rocki vastu peetud esimene mäng, mis oli veel viis minutit enne lõppu täiesti võidetav. Tõsi, tänu Rocki võimsale lõpuspurdile kujunes nende võit juba 15-punktiliseks.

Ent see hooaeg selleks, eelkõige tahaksid Jõgevamaa korvpallisõbrad nüüd arvatavasti teada saada, kas nad ka tuleval hooajal kodukandis meistriliiga mänge näha saavad.

„Tahaksime meistriliigas jätkata, aga kas see võimalik on, sõltub esmajoones sellest, mitu meeskonda korvpalliliit tulevaks hooajaks meistriliigasse planeerib ning missugused reeglid liigasse pääsemiseks kehtestab,” ütles Ergo Prave. „Kui korvpalliliidu nägemus meile soodsaks kujuneb, sõltub osalemine omakorda kahest asjaolust: sellest, kas me suudame meistriliiga väärilise meeskonna komplekteerida, ja sellest, kas me meeskonna eelarve kokku saame. Teist korda sama reha peale me astuda ehk piltlikult öeldes, 400 meetri jooksu taktikaga maratoni jooksma minna, nagu sel hooajal, me küll ei tahaks.”

Ergo Prave sõnul oli lõppenud hooaeg väga õpetlik ja kui Kuremaa meeskond ka tuleval aastal meistriliigas kaasa lööb, pole enam vaja päris tundmatus kohas vette hüpata.

Õnnetu kaheksandikfinaal

Kuremaa Spordikooli esiliigameeskond lõpetas hooaja üheksanda kohaga 19 meeskonna seas.

„Kui arvestada, et meistriliigas oli kaheksa meeskonda, siis võib öelda, et esiliiga meeskond tuli Eesti meistrivõistluste üldarvestuses 17. kohale ja see on päris korralik koht,” ütles Ergo Prave. „Kuigi see on läbi aegade parim koht, mille meie esiliigameeskond on saavutanud, jäi üht-teist siiski hingele kripeldama nii mul, treener Tanel Kaljulal kui ka mängijatel, sest tegelikult oleksime ju enamat tahtnud ja enamaks ka võimelised olnud. Et me potentsiaali realiseerida ei suutnud, sellel olid nii objektiivsed kui ka subjektiivsed põhjused. Kõige rohkem oli kahju sellest õnnetust kaheksandikfinaali mängust, mille meie poisid 19. märtsil Tallinnas TTÜ SK-le 11 punktiga kaotasid. Nädal tagasi peetud kodumäng küll võideti viie punktiga, aga punktide vahega pääses veerandfinaali ikkagi TTÜ, kes seal TÜ/Rocki teiselt koosseisult armetult sugeda sai. Usun, et meie oleksime Rockile vintskemalt vastu hakanud ja meie korvpallisõbrad korraliku elamuse saanud. TTÜ on aga paraku meile üsna ebamugav vastane.”

Kõigele vaatamata väärivad nii treener Tanel Kaljula kui ka esiliiga mängijad, kes kõigile vintsutustele vaatamata oma töö korralikult ära tegid, Ergo Prave sõnul üksnes kiitust.

Mis Kuremaa Spordikooli meeskonna esiliigas jätkamisse puutub, siis see sõltub meistriliiga meeskonna saatusest.

„Kahes sarjas korraga me sügisest kindlasti enam ei mängi,” ütles Ergo Prave. „See pole otstarbekas ei rahalist seisu, mängijate koormust ega ka treeningute korraldust arvestades. Loodan, et jaanipäevaks on meistriliigas jätkamise võimalikkus või võimatus selgunud ning saame sellest lähtudes edasisi plaane tegema hakata. Rahalised võimalused on praegusel majanduslanguse ajal muidugi väga piiratud, aga loodan, et korvpall sellele vaatamata päris välja ei sure.”

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus