Kahekümneprotsendiline palgatõus püsib

Tänavu on keskmine brutokuupalk ja -tunnipalk tõusnud 20 protsendi piires igas kvartalis eelmise aasta vastava kvartaliga võrreldes, teatas statistikaamet.

Keskmine brutokuupalk tõusis eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kõige enam põllumajanduse ja jahinduse tegevusalal (28,6 protsenti) ning kõige vähem kinnisvara, rentimise ja äritegevuse tegevusalal (7,2 protsenti).

Keskmine brutotunnipalk tõusis eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kõige enam avaliku halduse ja riigikaitse; kohustusliku sotsiaalkindlustuse tegevusalal (30,7 protsenti) ning kõige vähem kinnisvara, rentimise ja äritegevuse tegevusalal (10,0 protsenti).

Keskmine brutopalk oli juulis 10 763 krooni, augustis 10 823 krooni ja septembris 11 122 krooni.

Lühiajastatistikas mõõdetakse keskmist brutopalka kui tööjõukulu komponenti. Tööjõukulu hõlmab brutopalka ning tööandja sotsiaalmakseid, -hüvitisi ja -toetusi palgatöötajatele.

Tänavu kolmandas kvartalis oli tööandja keskmine tööjõukulu palgatöötaja kohta kuus 14 654 krooni ja tunnis 104,41 krooni. Eelmise aasta sama ajavahemikuga võrreldes tõusis keskmine tööjõukulu töötaja kohta 20,3 ja tunnis 21,7 protsenti.

Keskmine tööjõukulu töötaja kohta tõusis eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kõige enam kalapüügi tegevusalal (29,5 protsenti) ning kõige vähem kinnisvara, rentimise ja äritegevuse tegevusalal (7,3 protsenti).

Keskmine tööjõukulu tunnis tõusis eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kõige enam ehituse tegevusalal (30,1 protsenti) ning kõige vähem kinnisvara, rentimise ja äritegevuse tegevusalal (8,0 protsenti).

Vooremaa

blog comments powered by Disqus