Kahed võistlused Peipsil

Sillamäelaste võistlused toimusid viiendat korda, osa võtsid ka seekord lätlased, pooled võistlejad olidki Lätist. Osavõtjaid oli kokku nelikümmend, võistkondi viisteist. Osales ka Tabivere võistkond koosseisus Ilmar Kaasik, Valdur Udumäe ja Ivan Junninen.

Ilm oli mõlemal võistluspäeval vihmane, sekka äikest ja päikest, tuul ja laine olid keskmised. Vee läbipaistvus oli umbes pool meetrit, sooja tõttu kippus järve vesi juba õitsema. Sukeldudes ja põhja jõudes tuli maha ujuda pikk maa, jälgides pidevalt põhja reljeefi. Kogu lootus oli leida kivivaredes mõni sinna varjunud luts. Teised kalad ei lase endale poole meetri lähedusse ühtegi sukeldujat.

Esimese võistluspäeva järel läks liidriks Liepaja võistkond korraldajate ees. Individuaalselt oli parim Vitali Korjagin võidukast meeskonnast. Lätlaste edu jätkus ka teisel päeval ning Liepaja võistkond tuligi 32434 punktiga võitjaks. Teise koha said korraldajad 18780 punktiga, edestades napilt Valmierat, kelle punktisumma oli 18541. Individuaalselt tuli võitjaks Vitali Korjagin, teiseks jäi Valmiera võistleja Nikolai Korotkov ja kolmandaks Igor Gasev Lätist. Tabivere võistlejad parandasid küll teisel päeval oma kehva seisu, kuid pidid leppima seitsmenda kohaga.

Kaks nädalat hiljem tuli jõgevlastel endil võistluste korraldaja rollis olla. Toimusid XXX Jõgeva lahtised võistlused allveekalapüügis. Tänu Jõgeva linnavalitsusele saadi välja panna korralikud auhinnad, spordiliidu Kalju poolt olid medalid ja diplomid.

Laupäeval, 10. juulil koguneti Mustvee sadama parkimisplatsile. Võistluspaigaks valiti Omedu, kus on ennegi võisteldud. Peakohtunik oli, nagu ikka, Olev Topkin ? vist juba 25. korda. Võistlejaid oli kõigest 14. Jõgeva eest olid väljas Tanel Sermat ja Ilmar Kaasik ühe võistkonnana ning Raivo Joorits ja Ivan Junninen teise võistkonnana. Kuigi ilmaennustajad olid lubanud vihma ja tormigi, valitses Omedus vaikne ja kuiv ilm. Halvem oli olukord järves: vee läbipaistvus oli alla poole meetri. Viie tunni jooksul sukelduti sadu kordi, kuid kala jäi enamusel saamata. Luts, mis arvesse läks, pidi olema vähemalt 40 sentimeetrit pikk. Selliseid sai Sergei Kokarev Sillamäelt kätte neli tükki, suurim kala kaalus tal 1500 grammi. Kokarev tuligi võitjaks. Teiseks jäi Aare Pigul Kolga-Jaanist ühe püütud kalaga, veidi väiksem luts tõi kolmandale kohale Tanel Sermati. Teisel päeval tuli võistlus vee vähese läbipaistvuse tõttu ära jätta. Sellest tuleb teha järeldus, et allveekalapüügis saab Peipsis võistelda ainult juunis, kui vesi veel ei õitse.

IVAN JUNNINEN

blog comments powered by Disqus