Kabetajad lõpetasid aasta nelja järjestikuse võistlusega

Võistlusahel algas Tartu Spordiveteranide Koondise jõuluturniiriga, kus kindel esikoht läks Moskva suurmeister Andrey Kalachnikovile.

Ainsa viigi tegi moskvalane Uno Plakiga ja lõpetas turniiri 15 punktiga 16st. Andrey Napreenkov (Sankt-Peterburg) jäi võitjast maha 2 ning Algo Laidvee ja Uno Plakk 4 punktiga. 9 punkti kogusid Kaljo Siimer ja edukamad naisvõistlejad Aili Visnapuu (Tartu) ja Merilii Jalg. Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse viimase etapi eel oli üldjärjestuses põnev seis, kus lootusi oli neljal kabetajal. Viimane etapp kujuneski äärmiselt huvitavaks. Etapivõidu pälvis 16 punktiga 18st suurepäraselt mänginud Indrek Kuusk (Tartu), 14 punktiga teiseks platseerunud Kaljo Siimerille oli aga punktisumma piisav, et asendada napid kolmanda koha lootused üldarvestuses teise kohaga. Siimerile kaotanud Andrey Kalachnikov oli 13 punktiga kolmas, järgnesid Maldon Haljas (Kunda) 12 ja Uno Plakk 11 punktiga. Parima naisvõistlejana kogus Merilii Jalg 9 punkti. Kokkuvõttes pälvis võidukarika 79 punktiga Enno Eerma. Kolme punkti sisse mahtusid ka kolm järgmist ‒ Kaljo Siimer ja Maldon Haljas 77 ja vaid kuuel arvessemineval turniiril mänginud Uno Plakk 76 punktiga. Järgnesid Kaarel Ots 66 ja Kalle Lokk 60 punktiga, parima naismängija tiitli pälvis Triinu Jalg.

Korraliku auhinnafondiga Orthezi 13. turniiril osales praktiliselt kogu Eesti paremik. Turniir kulges Arno Uutma edu tähe all, kes oli liidrikohal turniiri algusest lõpuni. Kokkuvõttes lõpetas Uutma 31 osavõtjaga turniiri 13 punktiga 18st, tema ja neljandaks platseerunud paidelane Andrus Tull lõpetasid turniiri kaotuseta. Silmapaistvas sportlikus vormis olev suurmeister Kaari Vainonen alustas küll kaotusega noormängija Priit Lokotarile, kuid võitis kahes viimases voorus Venemaa külalised Andrey Kalachnikovi ja Andrey Napreenkovi ning tõusis 13 punktiga teiseks. Paidelased Ain Rool ja Andrus Tull ning üllatusmees Indrek Migur (Keila) kogusid 12 punkti ning hõivasid kohad kolmandast viiendani. 11 punktiga lõpetanud viieliikmelise grupi järjestuseks kujunes Andrey Napreenkov, Uno Plakk, Algo Laidvee, Andrey Kalachnikov ja Enno Eerma. Parima noorkabetajana kogus Merilii Jalg 10 punkti.

Tallinnas Eesti Kabeliidu aastalõputurniiril oli võidukas Andrey Napreenkov 14 punktiga 18st. Meie kabetajaist osales Jüri Hermann, kes oli 12 punktiga 4. ning Eesti Kabeliidu aasta parimaks noormängijaks tunnistatud Merilii Jalg, kelle kontosse jäi 8 punkti. Uus aasta algab aga juba 06. jaanuaril 2018 maakonna meistrivõistlustega 64ruuduses kabes, võistluste algus kell 10 spordikeskuses Virtus.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus