Juulal valmis kušetikelk

Täna Laiusel toimuvaks isevärki kelkude peoks hakati Juula külas aegsasti valmistuma.

Kui nägemus rutiinivabast lumesõidukist enam-vähem klaar ja tööjoonised valmis, kogunesid tehnikakiiksuga mehepojad Kaasikute pere kuuri, et väärt mõtetele asine väljund luua.

Et pikast, võrdlemisi järsust ja mõningaste hüppekohtadega mäest alla tuhisedes on oht eelkõige põrutada saada, oldi üksmeelel, et sõidukil peavad olema head vedrud. Aga millisel kodusel tarbeesemel need kõige tugevamad on? Loomulikult kušetil, seda teab iga jõnglane, kes seal korragi vanemate meelehärmiks hüpanud on. Nii valmiski kušetikelk, mida mõni Juula külaseltsi liige juba ka hellitavalt “Head-ööd-musiks” on kutsunud, aga ametlikku nime pole liiklusvahendile pandud.

Sõiduk vastab kõigile tehnilistele nõuetele: sel on olemas nii pidurid kui rool ja igaks juhuks monteeritakse külge ka tuled: ehk juhtub sõit teinekord pimeda peale jääma…

Pardale ei pääse kiivrita ja ka riietuse osas on meeskonnale kindlad ettekirjutused paika pandud. Kuidas kõik  täpselt välja näeb ja välja kukub, see selgub juba Laiusel.

Kui kiiresti ja kui kaugele kihutab täna kušetikelk (või tudukelk?) ja kuidas kõigil vahvatel sõidukitel ja nende meeskondadel Laiusel läks, saab Vooremaast lugeda ja vaadata järgmisel nädalal.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus