Juula kohapärimuskohvik saab Hooandja abiga aknad ette

Osaühingus Juulamõis, kus tegijateks perekond Kaasik, on käsil kohapärimuskohviku rajamine. Plaanis on luua täiesti omapärane söögikoht Elistvere loomapargi, Jääaja keskuse ja Vudila mängumaa lähipiirkonda. Hilissügiseks sai kohvikuhoone katuse peale ja Hooandja abiga soetatud ka enamiku aknaid.


Et maja saaks ka uksed-aknad ette, selleks kõigeks oli aga natuke hoogu juurde vaja. Idee pandi rahastusplatvormi Hooandja ning projekt põhimõtteliselt õnnestus ehk siis kohapärimuskohviku tegijad said kokku oma kõige väiksema seatud eesmärgi ‒ enamiku akende rahast. Hooandjas on nii, et kui miinimum-eesmärki kokku ei saa, siis on projekt ebaõnnestunud ja annetatud rahad kantakse inimestele tagasi. Juula kohapärimuskohvikul läks selles mõttes hästi. Perenaine Eneli Kaasik ütles, et puudu jäi veel paar akent ja uksed. Eneli Kaasik on väga tänulik 50 inimese toetusele.

Praegu on akende tellimus sisse antud Aknakotta, jaanuari lõpus saab esimesi paigaldama hakata.

Perekond Kaasik on kõikidele Hooandjas neid toetanud inimestele juba tänukingid jaganud. “Üksiti ühtis see jõulu- ja päkapikuajaga, seega oli tõeliselt vahva seeläbi inimestele rõõmu teha. Taaskord kohtume uute toredate ja sõbralike inimestega. Maailmas neid ikka on veel,” lisas perenaine.

Praegu on Juulamõisas kibekiired ajad, sest peale Hooandja tänukingituste meisterdatakse usinalt jõulukingitusi Jõgevamaa toodetest. Leiutatakse ka astelpaju marmelaadidele uusi kujundusi. Kombineeritakse savi ja klaasi, et purkidest siis vastavalt Kalevipoeg ja Siil vormida. Ehk siis on põnev ja toimekas aeg.

Kas perel täitub unistus kohvikumaja terrass kevadel avada, kus teed-kohvi, kooki ning kohalikke tooteid juba osta saaks, seda ei tea. “Eks aeg näitab, mis tempos ja kaugele jaksame liikuda,” tunnistas perenaine.

Kohapärimuskohviku rajamiseks ostsid Kaasikud Elistvere-Lähte tee äärde maa ning veidi enne jaanipäeva ehk täpsemalt 21. juunil jõuti töödega nii kaugele, et pandi kohvikule nurgakivi.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus