Juubelihõnguline alevikupäev Siimustis

Siimustis peetakse eeloleval laupäeval, 16. augustil viiendat alevikupäeva.

Siimusti alevikuvanema Liivi Lombi sõnul algab päev lipu heiskamisega lipuväljakul, kus esineb ka meeskoor Mehis. Lomp lausus, et alevikupäeva raames toimub mitmeid ettevõtmisi, sealhulgas kolm võistlust. Traditsiooniliselt selgitatakse välja Siimusti rammumees. Sellel võistlusel osalejatel tuleb veeretada suurt autorehvi, hoida sirgetel kätel õllekasti, tõsta 32- kilogrammist sangpommi ning vedada enda järel autot. Läbi viiakse ka tavapärane võrkpalliturniir. Võistlused viiakse läbi rannavõrkpalli stiilis ning võistkonda kuulub kaks meest ja üks naine. Samuti saab alevikupäeval teoks viktoriin, mille küsimused koostasid Siimusti külaseltsi juhatuse liikmed. Viktoriini küsimused puudutavad Siimustit ning selle paigaga seotud tuntud inimesi.

Et tegemist on väikese juubeliga, ei puudu ka juubelitort, mille valmistab kohalik kondiiter Mare Urmet. Kõigi võistlusalade paremad saavad auhinna.

Meelelahutusprogrammis astuvad üles Siimusti kapell ja rahvatantsurühm Meie Mari. Liivi Lombi sõnul täitub Siimusti kapellil tänavu 15. tegutsemisaasta.

Idamaiseid tantse esitab tantsutrupp “Farida”.

Laste rõõmuks seatakse üles batuut ning lastega tegelevad  kohaliku noortekeskuse inimesed. Ka peoliste toitlustamisele on mõeldud, sellega tegeleb Teepuu OÜ. Tantsumuusikat teevad Siiri Känd ja Combo Band.  

Päeva juht Kaidu Tiirik korraldab seltskondlikke mänge.

Alevikupäeva korraldajad on tänulikud Siimusti ettevõtjatele, kelle toetuseta ei oleks võimalik sellist üritust läbi viia. Päev lõpeb ilutulestikuga, mis algab kell 23, sest siis pole veel kõik lapsed jõudnud magama minna ja saavad vaatemängust osa.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus