JUHTKIRI: Turvalisuse ja kauni looduse eest tuleb rohkem maksta

Jõgevamaa kaunis loodus peaks siia elama meelitama just neid inimesi, kes oskavad ja suudavad seda väärtustada ja kes on ka piisavalt rikkad, et suudavad mitmekümne kilomeetri taha tööle käia ning lapsi hommikuti kooli ja hiljem koju vedada.

Meie praegune kesine elatustase ei võimalda paraku seda luksust. Kuigi väga paljud vanemad oleksid valmis puhtama ja inimsõbralikuma elukeskkonna nimel iga päev enam kui sada kilomeetrit maha sõitma. Oleks vaid auto ja jätkuks bensiiniraha.

Et Jõgeva ja Põltsamaa korterite hinnad tasapisi kerkivad, tähendab, et näiteks üha rohkem noori peresid, kes Tartusse endale eluaset osta ei suuda, kolivad Jõgevamaale. Samuti kolivad siia pensionärid, kes suurlinna elust enam ei hooli ja soovivad oma vanaduspäevad rahulikult veeta.

Et Jõgeva ja Põltsamaa tulevikus ainult vanade inimeste linnadeks ei muutuks, on vaja noortele töökohti. Just sobiva töökoha puudumine sunnib ka neid noori peresid, kes siinmail oma lapsed kaela kandma kasvatanud, lõpuks ära kolima. Sest koolid on meil küll heal tasemel, aga kui iga päev enam kui sadat kilomeetrit tööle ja koju sõita ei jaksa, tuleb paratamatult lahkuda. Töökohale lähemale.

Sestap on iga uus töökoht meie maakonnas väga oluline ja võimaluste käestlaskmine lausa kurjast.

blog comments powered by Disqus