Juhtkiri: Põltsamaa lossi hoov ootab muusikasõpru

Kel reedel ja laupäeval vähegi aega ja tahtmist head muusikat kuulata, võiks sõita Põltsamaale. Tuntud kontserdipaik Põltsamaa lossi hoov pakub jälle võimalust kuulata üle ilma kuulsaid interpreete. Eestimaal näeb-kuuleb nii tuntud esinejaid väga harva. Sellepärast pole kontsertidele kulutatud aeg ja raha mahavisatud. Hulga positiivseid emotsioone veel pealekauba.

Kas Põltsamaa lossi hoovi kontserdid ka tulevikus heaks traditsiooniks saavad nagu näiteks Leigo järve ääres toimuv, sõltub eelkõige meist, jõgevamaalased. Sest meie otsustada on, kas me vajame traditsioone ja taolisi kontserte. Põltsamaa lossi hoov on meil igatahes olemas ja kontsertide korraldajad samuti. Kui lisandub ka publik, siis saab sündida kaunis traditsioon.

Kindlasti leiavad need kontserdid üles ka kultuurituristid, sest Saksamaal, Soomes, Rootsis ja kus iganes mujal Lääne-Euroopas nii odava piletiraha eest nii palju head muusikat kuulata ei õnnestu kohe kuidagi.

Korraldajad on valmis koostöös Soome asjatundjatega kontserdipaika veelgi atraktiivsemaks muutma. Ja kultuuriüritusteks sobib Põltsamaa lossi hoov hästi. Üle Eestigi pole kuigi keeruline Kesk-Eestisse kontserdile sõita, kui on tahtmist. Ja et hea tahtmise korral saab ka Lõuna-Eestisse sõita, näitab Leigo järve positiivne kogemus.

Loodame, et ilm on seekord korraldajate poolt ja kõik kaunis ka kuulajateni jõuab.

blog comments powered by Disqus