Juhtkiri: Kortermaja head ja vead


Segadused veeteenuse arvestamisel on Jõgeval viimastel päevadel tekitanud suuri pingeid. Vooremaa on omalt poolt püüdnud murelikke kodanikke rahustada, kuid olukorra peavad lahendama ikkagi osapooled ise.

Suures kortermajas elamisel on omad head ja vead. Ühine vee- ja kanalisatsioonisüsteem kuulub kindlasti nende viimaste hulka. Alati võib leiduda mõni niisugune naaber, kes unustab vannivee jooksma või arve maksmata. Samas on selge, et veefirmat huvitab lõpptulemusena vaid maja üldmõõtja näit ja senine süsteem, kus Jõgeva Vesi igale korteriomanikule eraldi veemõõtja näitude järgi arve saatis ning ülekulu veel kõigi vahel ära jagas, peaks pöördumatult minevikku kuuluma.

On täiesti selge, et maja üldine veetarbimine on suurem kui kõikide väikeste veemõõtjate summad, sisuliselt sama lugu juhtub ka elektriarvestitega, kui need pole just tuliuued. Kõnealustes kortermajades on veetorustik valdavalt nõukogudeaegne ja ehk oleks ühistutel selle väljavahetamisel otstarbekas kaaluda ka võimalust paigaldada tulevikus iga kraani juurde eraldi sulgurid, et võlglaste veetarbimine kohe lõpetatud saaks.

Oma maja asju tuleb aga ikka majaelanikel ise ajada, mitte keegi teine seda nende eest tegema ei pea. Ka vee ülekulu puhul oleks mõistlik leida kõigile sobiv kompromiss, sest kui näiteks mõni korter on vahepeal täiesti tühi ja selles veemõõtja seisab, pole ju viisakas selle omanikult ka ülekulu eest raha küsida.

Jõgeva Vesi aga oleks seekord selle asemel, et inimestele koju nii kuri kiri saata, võinud esmalt olukorra rahulikult lahti seletada. Kasvõi siinsamas Vooremaa veergudel. Tegemist on ju ikka meie omade inimestega, keda me kõik peame hoidma, mitte ehmatama.

blog comments powered by Disqus