JUHTKIRI: Kevad on käes!

Täna hommikul algas kevad. Tegelikult jõudis kevad kohale ehk juba märtsi alguse esimeste soojade päikesepaisteliste ilmadega, kui lumekoorik pea silmnähtavalt kokku kuivama hakkas. Nüüd on põllud juba peaaegu puhtad, aga metsavahel võib mõnes kohas veel isegi suusad alla panna.

Märke kevade saabumisest võib juba kõikjal märgata. Juba märtsi esimeseks päevaks jõudsid Jõgevale lõunamaalt tagasi esimesed künnivaresed, kes esialgu vaikselt ja peaaegu märkamatult oma toimetusi tegid, kuu keskpaiga soojaga aga häälekamaks muutusid.

Vahtramahl hakkas samuti sulailmadega liikuma. Siin-seal märgati ka kuldnokki, aga pole teada, kas need olid siin talvitunud või lõunamaalt tagasi saabujad. Pedja jõel võis näha saarmaid mängimas ja lahtise vee kohal okstel vesipappi istumas. Lume sulamist hoidsid esialgu tagasi külmad ööd.

Laupäeva hommikul kell 8.49 kuulutatakse Türi keskväljakul kevadet, talvepealinn Otepää annab valitsemise üle kevadpealinnale Türile. Kevade kuulutamisel osalevad pealinna Tallinna ja teemapealinnade esindused, kes kõik said koduse ülesande omal moel Türil kevad välja hõigata.
Pealinn Tallinn saadab Türile kevadet kuulutama 10-liikmelise esinduse, suvepealinn Pärnu kuulutab kevadet kuuekesi, talvepealinn Otepää on kohal viiekesi, veinipealinna Põltsamaa esindust juhib linnapea Jaan Aiaots ning Eestimaa südame Paide esindust aselinnapea Kersti Laastau.
Pealinnade esindused osalevad kärukeeramise võistlusel ja retkel kevadpealinna ning jõudumööda ka teistel kogu päeva täitvatel kultuuri- ja spordiettevõtmistel Türil.

Kaunis traditsioon kõik teemapealinnade esindused kokku kutsuda püsib ja peagi tuleb juba Pärnu poole sõitma hakata.

Vooremaa soovib kõikidele lugejatele kaunist kevadet!

 

blog comments powered by Disqus