JUHTKIRI: Kenad traditsioonid

Et koolidel on omad traditsioonid, on juba ammu teada-tuntud. Aga lasteaedadel võivad samuti oma traditsioonid olla, see pole ehk veel paljudele nii ilmselge.

Adavere Naksitrallide lasteaial on oma päris aukartustäratavad traditsioonid ja tubli meeskond neid  ellu viimas.

Lasteaia tegemised saavad alguse enamasti nädala teemadest ja rahvakalendri tähtpäevadest. Maalasteaiana on Naksitrallidel see eelis, et läheduses on oma metsarajad ja paigad, kus armastatakse piknikke pidada, volbripäeva tähistada jne. Tänavuse aasta motoks on koguni võetud “Koos Muhvi, Kingpooli ja Sammalhabemega loodusradadel”.

Emadepäeva, isadepäeva, jõulude, lasteaia lõpupeo, nimepäevade, sünnipäevade ja muu sellise kõrval on mõnedki kenad kombed, mis kõigile meeldivad ja omaseks saanud juba pikka aega. Mistahes sündmust püütakse ikka võimalikult pidulikuks ja meeldejäävaks muuta. Muidugi on tähtsatel üritustel alati oma osa kolmel tegelasel ? Muhvil, Kingpoolil ja Sammalhabemel. Aga ka siis, kui mõnd rasket asja õppida vaja, on nemad samuti kõrval, kordavad üle ja aitavad meelde jätta. Nii, nagu näiteks liikluse õppimisel.

Viimaste aastate ilusaks tavaks on saanud väljasõidud koos peredega. Nii on käidud koos laste ja lastevanematega Tallinnas ja Elistveres, Vanemuises jõuluetendusel jm. Et igapäevane koostöö lastevanematega on tihe, peetakse koosolekuidki Naksitrallide lasteaias omamoodi. Väiksemad õpivad enamasti koosolekupäevaks ära muusikali ja suuremad näitemängu, mille järel suured inimesed siis oma rõõmud ja mured lühidalt ära räägivad. Rangelt omaette olemisi ja pikki arutelusid pole vajalikuks peetud, sest saab ka muudmoodi. Tasub eeskuju võtta.

blog comments powered by Disqus