Jõgevlaste lemmiksuusarajad said laupäevaks sõidetavaks

Möödunud nädalavahetusel Kassinurme mõnusat talveilma nautima läinud anonüümseks jääda soovinud noor Jõgevalt pärit lastega pere pani küll suusad alla, kuid kaugele nendega ei jõudnud, sest tormirisu ja murtud puid oli suusarajal palju ja see sundis neid tagasi sõitma.

Pereisa rääkis, et eelistab Kassinurme radu, sest seal on maastik huvitavam ja abikaasa saab soovi korral lastega kelgutama minna.

Kassinurme suusaradu hoidsid korras orienteerumistreener Toomas Puss ja Jõgeva Gaasi juhataja Eldur Orupõld. Mehed puhastasid radu jõudumööda ka nüüd, kolmapäeval näiteks Linnamäe lähedal. Kuid torm oli radadele langetanud enam kui 20 puutüve ja seda kõike koristaksid kaks meest oma vabast ajast paar nädalat

Päästeteenistus aitas

Et Kassinurme suusarajad on jõgevlaste lemmikpaik, pöördusid nii suusatajad kui ka raja korrastajad abi saamiseks Jõgeva linnavalitsuse poole. Linnavalitsusel pole radade puhastamiseks vastavat tehnikat, sellepärast küsis Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev abi Jõgevamaa päästeteenistuselt. Päästeteenistuse direktor Jüri Alandi saatiski reedel oma mehed radu puhastama.

Toomas Puss ütles, et laupäeval tulevad paljud inimesed Kassinurme vastlapäeva tähistama ja siis on hea, kui ka suusahuvilised saaksid rahus talvemõnusid nautida.

Kassinurme naisselts on lubanud laupäeval vastlapäevalistele tuua hernesuppi ja teed. Mikko talu hobune teeb vastlasõitu ja lapsed saavad võistelda, kes kõige kiiremini kelguga mäest alla sõidab. Võistlushuvilised on Kassinurme oodatud keskpäevast.

Kuremaal korras lühemad rajad

Teine lemmiksuusatamispaik on jõgevlastel Kuremaal, sealseid terviseradasid hoiab korras Jõgeva vald. Kuigi möödunud nädalavahetusel jäi Kuremaa terviseradadel toimuma pidanud Vooremaa suusasõit lume puudumisel ära, on seal praegu suusaradu hooldava Andres Lippuri kinnitusel võimalik suusatada.

“Lühemad rajad on korras, pikemaga läheb veel aega,” märkis Lippur.

Pala kooli juurest algaval viie kilomeetri pikkusel suusarajal sõideti möödunud nädalal kaheksas noortemaraton. Osalejaid oli 162. Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu ütles, et neil on praegu 17-18 sentimeetrit lund ja viie kilomeetri pikkusel maratonirajal saab suusatada. 7,5 kilomeetrini suusarada tänavu tõenäoliselt ei pikendatagi.

Kuningamäe on veel uus koht

Põltsamaa lähedal on suusaradu nii Adaveres, Sadalas kui ka Lustiveres. Põltsamaa külje all Kuningamäel hoiab valla buraaniga suusarada korras ettevõtja Riho Pruuli. Tema hinnangul Kuningamäel eriti palju suusatajaid pole, koht on küllalt uus ja rahvas pole seda veel omaks võtnud.

Ka on suusarajad lagedal põllul ja see tähendab, et tuulise ilmaga pole kusagilt varju leida. Sula või suurem tuul viib Kuningamäelt kiiresti lume. Kuningamäele peaks 2006. aastaks tulema suur suusamägi. Kui kogu kompleks valmis saab, võib seal olla päris mugav.

Põltsamaal on suusarajad veel Sõpruse pargis, ka kooli juures.

“Pühapäevasuusatajatele on võimalusi piisavalt, kuid tõsisemalt treenijad peavad ikka kaugemale sõitma. Käiakse nii Kassinurmes, Kuremaal kui ka Otepääl ja Haanjas,” rääkis Pruuli.

 

Suusatada saab:
Kuremaal lühematel radadel
Kassinurmes
Palal
Kuningamäel
Adaveres
Lustiveres
Sadalas
Jõgeval mõlema gümnaasiumi juures ja Piiri pargis
Põltsamaal Sõpruse pargis ja kooli juures
Sadalas
Lustiveres

HELVE LAASIK

 

blog comments powered by Disqus