Jõgevamaalt võib iseseisev päästeteenistus kaduda

Päästeametis on kaalumisel reformikava, mille tulemusena lõpetab osades maakondades, kaasa arvatud Jõgevamaal, oma tegevuse ka iseseisev päästeteenistus.

Kolmapäeval olid Tallinnas Päästeametisse nõupidamisele kutsutud Lõuna-Eesti regioonide päästeteenistuste direktorid.

“Meile tutvustakse Lõuna-Eesti Päästeteenistuse arengu mudelit, mis on valminud ja juba minunigi jõudnud. Tulevikuvisiooni kohaselt peaks kogu Lõuna-Eesti päästeteenistuse keskuseks saama Tartu. Jõgevamaale on kavandatud kõigest üks päästeteenistuse üksus,” rääkis Jõgevamaa päästeteenistuse direktor Jüri Alandi. Reformi eesmärgiks on kulude kokkuhoid.

“Minu hinnangul on ümberkorralduste käigus kõige olulisem tagada, et abi tulekahjude kustutamiseks või muude õnnetuste likvideerimiseks saabuks hädasolijatele võimalikult kodu lähedalt. Kui näiteks Vaimastveres põleb maja ja seda sõidetakse kustutama Tartust, võimaldab kohaletulek vaid õnnetust konstateerida. Ehitis on ammu enne maha põlenud, kui tõrjujad jõuavad voolikud välja võtta ja veejoa voolama lasta,” rääkis Alandi.

Praegu on meie päästeteenistusel keskkomando Jõgeval, tugikomandod Põltsamaal, Mustvees ja Palamusel, abikomando Tabiveres.

Viimaste aastate jooksul on Jõgevamaalt likvideeritud oma politseiprefektuur, maksuamet ja haigekassa.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus