Jõgevamaal volbriööl alkoholi osta ei saa

Võttes aluseks alkoholiseaduse ja lähtudes avaliku korra tagamise huvidest peatas maavanem üle 0,5 mahuprotsendi etanoolisisaldusega õlle  ja muude üle 1,2 mahuprotsendi etanoolisisaldusega alkohoolsete jookide müügiõiguse 30. aprillist 2004 kella 19.00-st kuni 1. maini 2004 kella 07.00-ni.

Keeld ei kehti toitlustus- ja majutusettevõtetele, kes müüvad alkoholi kohapeal tarbimiseks.

Maavanem Margus Oro toetus oma ettepanekus neljale olulisele argumendile tõestamaks taolise piirangu vajadust. Kõige olulisemaks pidas Oro vajadust, hoiduda suurõnnetustest, mis pidustuste ja alkoholi tarbimise koosmõjul kaasnevad.

Jõgevamaa statistika näitab, et pühade ajal kasvab, seoses alkoholi tarbimisega, õnnetusjuhtude arv. Samuti näitab noorte seas läbi viidud küsitlus, et just sünnipäevadel ja pidudel tarbitakse alkoholi.

?Kogu maakonda hõlmava keelu eesmärk on hoida pidulisi eemal ahvatlusest teise valla või linna poodi alkoholi järele sõita,« kõneles Oro.

Maavanem Oro sõnul peaksime üldse juhtima rohkem tähelepanu selle, et alkoholi tarbimine on eestlaste seas kasvanud ning tarbijad on järjest nooremad. ?Olles ise lapsevanem, pean selle teema käsitlemist ja avalikkuse teavitamist neist valupunktidest väga oluliseks,« lausus Oro.

VOOREMAA ONLINE

blog comments powered by Disqus