Jõgevamaal on metsaistutajate kohad täis

Jõgevamaa istutuspaikadena on RMK koduleheküljel välja kuulutatud Kurista, Aidu, Kaavere, Ruskavere, Koseveski, Puraviku ja Pikkjärve. Kokku pakuti metsaistutamise võimalusi 1353 inimesele.

Kõige rohkem vabu kohti on metsaistutajatele veel Pärnu- ja Ida-Virumaal, kus istutama oodatakse veel vastavalt 1647 ja 1292 huvilist. Kõige enam on istutuspaiku Harjumaal (27) ja Pärnumaal (22).

Metsaistutamine toimub mai alguses Eesti Euroopa Liiduga ühinemise tähistamiseks. Kokku istutavad umbes 20 000 inimest miljon puud. Pool istutajatest on laulu- ja tantsupeolised, pool vabatahtlikud.

Talgute jaoks on istutamiseks valitud lanke nii era- kui ka riigimetsas, kõigis maakondades kokku 626 hektaril, sealhulgas umbes 240 hektaril era- ning 387 hektaril riigimaadel.

Metsaistutamise eesmärk on rõhutada eestlastele metsade tähtsust ning ka laulu- ja tantsupeo olulisust, mille tänavune pealkiri on “Las jääda ükski mets”.

Vabatahtlikud saavad end 15. aprillini registreerida üleriigilistele metsaistutustalgutele riigimetsa majandamise keskuse koduleheküljel www.rmk.ee aadressil.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus