Jõgevamaad külastab „imekõndija“ Intan Pragi

Eile mööda Eestimaad ligi 1500-kilomeetrist jalgsimatka alustanud 47-aastane Intan Pragi Järvamaalt külastab 49 päevaga 47 linna ja jõuab ka Jõgevamaale.


Matkaplaani järgi külastab Intan Pragi 3. märtsil Põltsamaad, 4. märtsil Jõgevat ja 5. märtsil Tormat.
„Liikumishuvi algas lapsepõlves. Arvan, et füüsiliselt on pikkadeks jalgsimatkadeks valmis paljud inimesed. Kõige olulisemaks pean vaimset ettevalmistust,“ ütles Pragi, kes oma matka alustas eile Tallinnast Tammsaare pargist.
Soovijatel on võimalus Intan Pragiga endale sobiv vahemaa kaasa matkata. „Huvilisi on olemas, ka Jõgevamaalt. Väga suureks ei saa seltskond muutuda, sest siis hakkaks kõndijad juba liiklust segama. Täpsemat infot saab aga veebilehelt Intan.ee, kust leiab minu telefoninumbri ja meiliaadressi. Samuti saab tutvuda matkaplaaniga, kust selgub, millises linnas mis kuupäeval olen,“ ütles ta.
Intani sõnul on tal ööbimispaigad juba valmis vaadatud ning majutajad pakuvad ka süüa. „Igasuguste üllatuste üle on aga mõistagi hea meel. Näiteks hiidlased ja saarlased plaanivad oodata bussipeatuses kohvi ja pirukatega,“ rääkis Pragi.
Intan Pragi on matkanud neljakümne viies riigis erinevates maailmajagudes, roninud ka Kilimandžaro tippu. Oma lemmikmaaks peab rännumees Jaapanit.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus