Jõgevamaa sai üheksa kutsetunnistusega puhastusteenistujat

Eile sooritas üheksa kolmekuulise puhastusteenistuse kursuse lõpetanut puhastusteenindaja esimese taseme kutseeksami, mis tähendab, et nad oskavad teha igapäevast hoolduskoristust väga hästi.

Kursuse juhendaja OÜ Puhastusekspert juhataja Helge Alt ütles, et kokku pääses kaheteistkümnest kursuslasest eksamit tegema kümme, kellest ühel ebaõnnestus eksami teoreetiline osa.

“Teooriatest oli väga hästi tehtud, ei mäletagi, et seni oleks kuskil eksamit nii hästi sooritatud,” ütles Alt. Testi küsimustest suurem osa oli puhastuse tehnoloogia kohta, nagu pinnakatted, vahendid, masinad ja muu koristustöösse puutuv, aga oli ka küsimusi töö seadusandluse ja esmaabi kohta.

Praktilise tööna tuli eksaminantidel koristada õigeid puhastus- ja töövahendeid kasutades näiteks WC-d, trepikoda või klassiruumi ? vastavalt sellele, mis piletil kirjas oli.

Helge Alt ütles, et kuigi umbes pooltel kursuse lõpetanutest on juba töökoht olemas, oleks tore, kui ka Jõgevamaa tööandjad hindaksid kvalifitseeritud tööjõudu, võttes tööle õppinud inimese.

Varem on hoolduskoristaja eksamit Eestis korraldatud kaheksal korral, koos eile Jõgeval selle sooritanutega on kutsetunnistuse saanud 109 inimest.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus