Jõgevamaa sai juurde kolm rahvatantsu-juhendajat

Läinud nädalavahetusel pani eesti rahvakultuuri keskuse veebiseminar meeleoluka virtuaalse punkti möödunud aasta oktoobris alanud esimesele omataolisele koolitusele, kus jagati teadmisi Tartu, Jõgeva, Viljandi, Põlva, Valga ja Võru maakonna algajatele rahvatantsujuhtidele. Jõgevamaal läbisid koolituse Ehtel Valk, Terje Kiipus ja Kristiina Kõiv.


Koolituse käigus saadi seitsme kuu jooksul osa nii maakondade kui ka üleriigilistest tantsusündmustest. Nende seas oli uute naistetantsude konkurss Jõgeval, Tartumaa rahvatantsijate talvefestival „Tantsutallad“, rahvakunstiansambli Leigarid tantsuetendus Võrus ja Kuljuse kontsert Põlvas.
Kursuse koolitusjuhi, Eesti rahvakultuuri keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialisti Kati Grauberg-Longhursti sõnul oli vajadus kursuse järele suur ning kokku tuli palju eri tasemel tantsujuhte. „Väljavalitud kursuslased said uusi teadmisi nii Lõuna-Eestis tegutsevatelt tantsujuhtidelt, õppejõududelt, üle Eesti tunnustatud mentoritelt kui ka oma kursusekaaslastelt. Kursus läks igati korda ning avaldati soovi, et toimuks jätkukursus,“ ütles Grauberg-Longhurst.
Koolitusprogramm sisaldas ka tantsujuhi ABC-d, mis laias laastus tähendab Eesti tantsu ajaloo ja tantsujuhi eetika tundmist, Eesti rahvatantsu põhisammude, oskuskeele ja tantsukirjelduste lugemisoskuse omandamist ning teadmisi kohalikest rahvarõivastest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus