Jõgevamaa Punase Risti vabatahtlikud on valmis appi tõttama

Nädalavahetusel tormis kõige rohkem kahjustada saanud Pärnus olid abiks ka kohaliku Punase Risti esmaabirühma vabatahtlikud, kes tegutsesid seal, kuhu toodi evakueerituid ning aitasid neid näiteks soojade tekkidega katta. Samuti olid vabatahtlikud abiks kiirabile.

Ka Saaremaal olid tormikahjustused üsna suured ning Punase Risti esmaabirühma juht oli pidevas ühenduses nii keskorganisatsiooni kui ka vabatahtlikega, et vajadusel kiiresti appi minna. Seekord nende abi küll ei vajatud.

“Kui seekord oleks Pärnusse rohkem abi vaja olnud, oleks kõigepealt pöördutud kõige lähema rühma poole,” selgitas Punase Risti peasekretär Riina Kabi.

Jõgevamaa Punase Risti esmaabirühm tuleb kokku järgmisel laupäeval.

Punane Rist kogub raha ja annetusi

Punane Rist on avanud arve Ühispangas, Hansapangas ja Nordea pangas, kogumaks annetusi tormi tõttu kannatada saanutele. Reedel kella kümneks oli Punase Risti kaudu tormiohvritele annetatud 65 717 krooni, kokku on oma panuse teinud 596 head annetajat üle Eesti, nende hulgas on nii füüsilisi kui ka juriidilisi isikuid.

Punase Risti kohustuseks on aidata õnnetuses kannatanud inimesi. Riina Kabi ütles, et organisatsiooni eesmärgiks ei ole tegeleda hoonete taastamise või teede ehitamisega, vaid humanitaarabiga. See tähendab seda, et annetusi oodatakse inimeste abistamiseks hetkeseisu parandamiseks. Kes kõige rohkem abi vajavad, selgitatakse välja koostöös kohaliku omavalitsuse ? valla või linnaga.

Riina Kabi tõi konkreetse näite Kihnust. Seal sai tõsiselt kannatada perekond, kus naine kasvatab üksi nelja last ja hooldab voodihaiget vanaema. Perekonnal pole riideid, voodipesu, magamisaset, lastel koolitarbeid. Punane Rist on Pärnus korjanud ka mitmesugust abi: toiduaineid, voodipesu ja madratseid, koolitarbeid ja riideid. Riina Kabi rõõmustas, et Kihnu Veeteed toimetavad abivajajatele humanitaarabi, mis sisaldab toiduabipakke ning eluks esmavajalikku, kohale tasuta. Esimene saadetis läks Pärnust teele reede õhtul.

Annetusi koguvad ka UNICEF ja maavalitsused

Kui kellelgi on kodus üleliigseid madratseid, tekke, patju ja linu ning kellel on tahtmist ja võimalust need annetada abivajajatele, võib need toimetada Pärnus Kuninga tn 30a asuvasse Punase Risti Pärnumaa Seltsi, samuti on endiselt teretulnud rahalised annetused.

Voodipesu on tarvis juhuks, kui peaks tekkima uus vajadus mereäärsete elanike evakueerimiseks. Samuti vajavad vooditarbeid üleujutuses kannatada saanud Pärnu elanikud.

Lisaks Punasele Ristile koguvad heade inimeste annetusi ka UNICEF Eesti, Lääne-ja Pärnu maavalitsused ning Pärnu ja Haapsalu linn.

Neljapäeva hommikuks olid head inimesed ja ettevõtted aidanud abivajajaid ligi 93 000 krooniga, kõige enam oli annetatud Pärnu linnavalitsuse spetsiaalsele kontole, kuhu oli kogunenud neljapäeva keskpäevaks 78 530 krooni.

Et ka Eesti inimesed tahavad hädasolijaid aidata, näitab seegi, et Aasia maavärinas kannatada saanute aitamiseks üle 2,5 miljoni krooni, millest miljon krooni kanti juba Rahvusvahelise Punase Risti kaudu tsunami ohvrite abistamiseks. Raha kulub esmase terviseabi andmiseks ja joogivee muretsemiseks. Arved, millele raha kandes saab aidata tormis kannatada saanud ja Aasia maavärina ohvreid, leiab Punase Risti koduleheküljelt, tsunamiohvrite abistamiseks saab helistada ka telefonidel 900 77 02 (25 krooni) ja 900 7703( 100 krooni).

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus