Jõgevamaa päästjad puhkasid Rannal

Osavõtjaid oli küll samal ajal toimunud vabariiklike tuletõrjevõistluste tõttu tavalisest vähem, kuid Ranna puhkajaid see ei häirinud. Põltsamaa komando tuletõrjujad ütlesid, et üritus läheb täiesti asja ette, sest puhata on vaja. Laagri ühe korraldaja Veljo Lumingu sõnul ongi puhkelaagri eesmärgiks kollektiivselt lõõgastuda.

Võistlustules nii tõrjujad kui lapsed

Juba hommikutundidel sõitsid usinamad puhkajad Ranna laagriplatsile. Et laagri pidulik avamine ning lipuheiskamine on alles keskpäeval, siis oli laagrilistel võimalik mõnda aega kuuma päikest ja sooja vett nautida.

Avamisega algas puhkelaagris vilgas tegevus, kus mänge ja võistlusi jätkus pisikestest suurteni. Veljo Lumingu sõnul on mängud väga lihtsad ja ei nõua suurt füüsilist pingutust, pigem käte osavust. ?Pritsimehed on niigi tule tõrjumisest kõvasti ära vaevatud, olgu neil täna ja homme natuke kergem kui tööl,? ütles ta.

Mängud olid tõesti lihtsad. Alustuseks ladusid tuletõrjujate pisipere pappkaste üksteise peale, suuremad aja peale, kuid väiksemad emmede abiga kõrgesse torni. Tugevaimaks kastiladujaks laste seast osutus Kati Seene.

Ka täiskasvanutel tuli hiljem pappkastide peal ?rammu näidata?. Parim kuueliikmeline võistkond sai Katist võitu vaid nelja kastiga ja see näitab, et tuletõrjujate lapsedki pole pehmemast puust.

Peale laste palliviskevõistlust, kus täiskasvanudki eemale ei saanud hoida, sõnas üks mängude korraldajatest Mustvee rühmast, et kõik õnnestus nagu plaanitud ja lapsed tulid asjaga kaasa. Kuid täiskasvanud osavõtjaid oli vähevõitu.

Sõna ?vähe? aga ei saanud aga öelda täiskasvanute kombineeritud teatevõistluse kohta, kus rebimine oli nii tihe, et kogemata ragulkagi puruks lasti. Kuigi Mustvee rühmal jäi natuke võidust puudu, ei ole nende arust peamine võit, vaid stiilsus.

?Nii kaua kui mäletan?

Et tuletõrjujate puhkepäevadel on juba väga pikk traditsioon, ei mäleta enam keegi täpselt, kui kaua sedalaadi kokkutulekut korraldatakse. Jõgeva Päästeameti töötaja tütar Jaanika aga sõnas, et on käinud Rannal tuletõrjujatega puhkamas juba õige varasest lapsepõlvest peale, nii kaua kui ta mäletab.

?Väiksena oli lihtsalt tore ujuda ja võistelda, kuid nüüd naudin puhkust, toredat õhkkonda ja positiivseid inimesi,? ütles ta. Jaanika sõnul on see nii tore üritus, et isegi sõbrad ei tahtnud koju maha jääda.

Suures rõõmsas melus leidus ka veidi kurbi nägusid. Marek Mustvee komandost tahaks pikemalt Rannale jääda ja lõõgastuda, aga kahjuks peab juba järgmisel päeval tööl olema.

Jõgevamaal on küllalt neid tuletõrjujaid, kellel tänavused puhkepidustused töö tõttu hoopiski ära jäid. Jõgeva Päästeteenistuse direktori Jüri Alandi sõnul on tema isiklikud muljed üritusest väga positiivsed.

“Rahvas sai jälle üle poole aasta kokku, et rahulikult puhata ja ka ilm soosis tänavust laagrit”. Lohutuseks neile tuletõrjujatele kes tänavu samal ajal tööl olid, järgmine aasta on taas võimalus koos ametivendadega tore puhkus veeta.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus