Jõgevamaa fotokunsti arenduskeskus üllitas esimese trükise

MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus esitles Betti Alveri muuseumis oma esimest trükist “Peipsimaa loodus ja traditsioonid”.

MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus juhatuse esimehe Johannes Haava sõnul on trükises üle poolesaja foto, mis pildistatud Jõgevamaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal. Fotode autorid on fotokunsti arendusekeskuse liikmed Raivo Tasso, Ardi Kivimets, Johannes Haav, Harald Lindok, Väino Valdmann ja Mihkel Vaher, kes on pildistanud matkates nii autoga, jalgrattal kui ka ATVga. Viimane sõiduk on põltsamaalase Väino Valdmanni igapäevane liikumisvahend.

“Album  tutvustab mitmetahuliselt ainulaadset piirkonda. Jäädvustatud on siinsed maastikud eri aastaaegadel, arhitektuur, erinevate ajastute kunst, inimeste sajanditevanune töökultuur, kombed ja elulaad,” rääkis Johannes Haav.

Peipsi rannikul tehtud fotodel võib näha ka mitmeid avaliku elu tegelasi.

Pildiallkirjadest  leiab ka sotsiaalset huumorit. “Koera sõnum: Peremees läks Soome tööle,” on kirjas foto all,  millel hangedesse uppunud maja ja selle ees jooksmas üsna kehva väljanägemisega koer.

Allkirjad on eesti, vene ja inglise keeles. Trükise “Peipsimaa loodus ja traditsioonid” ilmumist on toetatud Kohalike Omavalitsuste Programmist. Pärast albumi esitlust Betti Alveri muuseumis viisid MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arenduskeskus liikmed läbi koolituse fotograafiahuvilistele.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus