Jõgevale kerkib uhiuus kortermaja

Jutud, et Jõgevale kerkib seitsmekorruseline kortermaja, hakkasid levima mõned nädalad tagasi. Avella Kinnisvara OÜ ühe osaniku Alar Kroodo sõnul on ta valmis turgu testima.


„Ma ei tulnud Jõgevale kinnisvara arendama,“ ütles Alar Kroodo. „Olen selle kohaga isiklikult seotud. Suur 56 krundil asus vana talumaja, kus aastaid elas minu vanaema. Pärandi kaudu tuli see mulle ja ostsin ülejäänud osa krundist välja,“ selgitas tuntud kinnisvaraarendaja.
„Krunt on pargi servas väga hea koha peal. Seda peaks kuidagi nii väärtustama, et ta poleks mitte ühe inimese päralt. Seda enam, et seal kõrval on veneaegsed kortermajad, mis ka tasapisi korda saavad,“ ütles ta.
Suur 56 krundi omanik on Avella Kinnisvara OÜ, mis kuulub OÜ-le ASM Investment, ehitama hakkab KRC Ehitus.
„Kõigepealt teeme detailplaneeringu. Sellega pannakse paika ehitusõigus, parkimiskohad ja nii edasi. Mõnda asja saab hiljem muuta. Mõtlesin, et neljatoalist korterit vist ei ole mõtet Jõgevale teha. Kui nii suurt pinda vaja, tekib inimestel juba maja soetamise mõte. Detailplaneeringuga saab paika, palju kortereid maksimaalselt tuleb. Momendil on plaanis 2–3-toalised korterid,“ rääkis arendaja, nentides, et turu-uuringut ta tellima ei hakka. „Pole turgu, mida uurida. Pank vaatab piirkonda, konkreetselt müüdavaid kortereid ja hinda. Katsetame selle ära. Loomulikult ei hakka enne ehitama, kui meil on mingisugune ettekujutus,“ ütles Alar Kroodo.
„Järgmiseks suveks peaks olema detailplaneering valmis, natuke ka projekteeritud. Siis oleme targemad. Tuleme välja hindade ja plaanidega ning saame sellele küsimusele vastuse. Kui soovijaid nende hindadega ei ole, siis jääb see ootama tulevikku. Võib-olla oleme valmis maja ka üürikorteriteks tegema. Juba siis, kui mina koolis käisin, oli palju neid, kes üürisid elamise mitte Tartus, vaid linnast väljas, nüüd peaks see veel lihtsam olema. Jõgeva võiks ju Tartu eeslinn olla,“ arvas Kroodo.
„Alustasime Kiilis ühe elamukompleksi projekteerimist, kui sellega ühele poole saame, paneme Jõgeva elamu projekteerimise käima. Projekti teeme kindlasti valmis,“ lubas ehitusettevõtja.

Arhitekt Kalle Vellevoog:
„Hoone on kavandatud seitsmekorruselisena. Selle korteritest avanevad kaunid vaated ümbritsevale pargialale. Pargis jalutajad näevad elegantselt liigendatud püstist hoonemahtu, mis kujuneb kvartali oluliseks maamärgiks.
Hoonel on kaks sissepääsu. Peasissepääs hoonesse asub parklapoolsel küljel soklikorrusel, kus paiknevad panipaigad ja tehnilised ruumid. Teine sissepääs asub pargipoolsel küljel. Korruste vahel liigub ruumikas lift. Hoones on 28 korterit (2- ja 3-toalised), millele on maja ees ette nähtud 35 parkimiskohta. Kõigil korteritel on pargivaadetega avarad rõdud.
Välisviimistluses on kasutatud erinevaid fassaadikatteid – krohvi, klaasi, betoonpindu, fassaadiplaate. Materjalid täpsustatakse edasise projekteerimise käigus.“

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus