Jõgeval tulevad Järvenpää linna päevad

Kahe päeva jooksul esinevad kultuurikeskuse ees ja messitelgis Järvenpää akordionistid, võimlejad ja tantsijad ning rokkbänd Jerkstars.

Huvilised saavad külastada ka raamatu- ja kunstinäitust Jõgeva linnaraamatukogus ja kunstinäitust kultuurikeskuse kammersaalis.

Maavanema nõunik ja üks ürituse korraldajatest Vahur Kukk ütles, et Jõgevamaa ning Järvenpää linna vahel kirjutati sõprusleping alla 1992. aastal ning kultuuriinimesed on vastastikku külas käinud juba sellest ajast saadik. Järvenpää päevad Jõgeval toimuvad sellisel kujul aga esimest korda.

Tervisekäimisel osaleb palju väliskülalisi

“Kultuuripäevadele on sissepääs tasuta, kõik on väga teretulnud, samuti nagu on kõik oodatud Kesk-Eesti messile,” ütles Kukk.

Hommikusel tervisekõnnil, millest kõik on oodatud osa võtma ja mida võib läbi teha nii kepikõnni kui tavalise jalutuskäiguna, osaleb arvukalt külalisi Järvenpäält, kusjuures mõned soomlased tulevad Jõgevale eelkõige huvist kepikõnniürituse vastu. Üritusel osaleb ka tosin Jõgeva maavalitsuse töötajat, samuti väliskülalised Soomest, Rootsist, T?ehhist, Poolast, Wales?ist ja mujaltki.

Eile kirjutati Palal alla liikumisharrastuse koostöölepingule ning sellele järgnevast tervisekäimisest võttis osa ka president Arnold Rüütel.

Presidendi tervislikest eluviisidest ajendatuna tuli mõte korraldada sarnane üritus ka Jõgeval. “Oluline ei ole see, et tuldaks käimiskeppidega, vabalt võib võtta ka suusakepid või lihtsalt kõndida, tähtis on liikumine iseenesest,” julgustas Kukk kõiki üritusel kaasa lööma.

Näitus jääb Jõgevale kaheks nädalaks

Maavanema nõuniku sõnul pannakse kunstinäitusele üles kokku nelja kunstniku, ühe skulptori, kahe maalikunstniku ning ühe installatsioone loova kunstiinimese tööd. Vahur Kuke sõnul saab maale ka osta ning näitus jääb avatuks vähemalt kaheks nädalaks. Mõlema näituse pidulikule avamisele on kõik teretulnud.

Jõgeva linnaraamatukogust öeldi, et raamatunäitusele pannakse välja eesti kirjanike teosed, mis on soome keelde tõlgitud, samuti saavad huvilised tutvuda nii soome kui eesti kirjanike lasteraamatutega mõlemas keeles.

Jõgevale saabuvad Järvenpää võimlejad, akrobaadid ja tantsutrupp. “Rokkansambli Jerkstars esinemine peaks rõõmustama eelkõige nooremat publikut,” ütles Kukk.

Akordioniste esindab neljaliikmeline ansambel Remmet, kes esineb nii raamatu- ja kunstinäituse avamisel kui ka kultuurikeskuse ees.

Järvenpää delegatsiooni kuulub 50 inimest, neist kuus esindavad linnavolikogu- ja valitsust, ülejäänud külalised on ettevõtjad, kultuuri- ja spordihuvilised.

Soomes seni Jõgevamaa kultuuripäevi korraldatud ei ole, küll aga on osaletud Järvenpää päevadel.

EVA KLAAS

Järvenpää päevade üritused
Reedel, 13. mail
kell 9.50-11 tervisekäimine, start maavalitsuse eest, kõnnitakse 5 kilomeetrit.
11-11.30 Kesk-Eesti messi ja Järvenpää linna päevade avamine kultuurikeskuse ees.
11.45-12.30 Soome ja eesti raamatu ja Järvenpää kunstinäituse avamine Jõgeva linnaraamatukogus. Esinevad Järvenpää akordionistid.
Näitus raamatukogus ning kultuurikeskuse kammersaalis on reedel avatud kell 12.30 – 18 ja laupäeval kell 10 -16.
18.30-19.30 esinevad kultuurikeskuse ees Järvenpää võimlejad ja tantsutrupp.
20.30-22 esineb messitelgis rokkbänd Jerkstars

Laupäeval, 14. mail
10-10.30 kultuurikeskuse ees esinevad Järvenpää akordionistid
11-11.30 kultuurikeskuse ees esinevad Järvenpää võimlejad
11.30-12 kultuurikeskuse ees esineb Järvenpää tantsutrupp
15.30-16 Kesk-Eesti messi ja Järvenpää linna päevade lõpetamine

blog comments powered by Disqus