Jõgeval tuleb nostalgialaat

Nädala pärast, 7. mail, peetakse Jõgeval esimest korda nostalgialaata. Laada korraldab MTÜ Pommiauk ning müüjaid on sinna tulemas isegi Lätist ja Leedust.

MTÜ Pommiauk on tuntuks saanud Jõgewa Muuseumi käivitamisega, ent neil on ka päris mitme laada korraldamise kogemus. Nostalgialaada otsustasid nad korraldada sellepärast, et selle järele oli nõudlus.

“Oleme juba kolmel aastal suve lõpupoole kollektsionääride päeva ja vanavaralaata pidanud. Nii mõnigi on arvamust avaldanud, et ka kevade poole võiks Jõgeva kandis sedalaadi üritus toimuda. Nüüd otsustasime selle ära proovida,” ütles MTÜ Pommiauk eestvedaja Sergei Jerjomin.

Vanavaralaada asemel otsustati kevadine üritus nostalgialaadaks nimetada, sest see seab müüdava kauba tootmisajale väiksemad piirangud.

“Minus tekitab nostalgiat kaup, mis oli poelettidel minu lapsepõlves, mõnes teises jälle need asjad, mis kuulusid tema lapsepõlve juurde,” ütles Sergei Jerjomin.

Laata peetakse Jõgeval Tallinna maantee äärses nn KEKi hoovis. Kui kollektsionääride päeva vanavaralaata on peetud selle õue tagaosas, siis seekord seatakse letid üles ettepoole, Jõgewa Muuseumi juurde. Laata peetakse kella üheksast hommikul kuni kella kolmeni pärastlõunal. Kauplejad peaksid siiski kohal olema juba kell kuus hommikul, et jõuaks kauba laada alguseks kenasti välja sättida. Müüjad saavad end laadale registreerida MTÜ Pommiauk kodulehe kaudu (www.pommiauk.ee). Seal saab tutvuda ka kauplemisreeglitega. Müüjad saavad end registreerida ka laadapäeval kohapeal, aga siis tuleb müügikoha eest pisut rohkem raha välja käia.

“Seda, kas ostjad pääsevad laadaplatsile tasuta või küsime neilt publiku arvu teadasaamiseks ühe euro, pole me veel otsustanud,” ütles Segei Jerjomin.

Parkimiskoha leidmisega ei peaks tema sõnul kellelgi probleeme tekkima, sest parkimiseks on ruumi rohkesti. Ka kõhu saab laadal täis, kui soovi on.

Et MTÜl Pommiauk on nii vanavara- kui ka tavalaada korraldamise kogemused olemas, pole nende jaoks keeruline piisav kogus müüjaid kokku kutsuda. Neid on tulemas isegi Lätist ja Leedust.

“Kultuur on meil küll pisut erinev, ent ühise ajaloolise tausta tõttu on nostalgiamomendid enam-vähem samad,” ütles Sergei Jerjomin ja lisas, et nostalgialaadale võiksid tulla kätt proovima ka need, kellel varasemat müügikogemust pole. Paljudel on ju kindlasti kodus seismas asju, mida vaja ei lähe, ent mida ära visata ka ei raatsita.

“Mõistagi on laadale oodatud ka ostjad ja muidu uudistajad lähemalt ja kaugemalt. Loodame, et tänu sellistele ettevõtmistele harjuvad inimesed meie natuke veel räämas õues käima. See on ju ka osa Jõgeva linnast!” ütles Sergei Jerjomin.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus