Jõgeval avati Entre esinduskauplus

 

Pärast ligi aasta kestnud ehitustöid avati Jõgeval Suurel tänaval koduelektroonikapood Entre.

Esialgu ei teadnud keegi, mis hoone Suurele tänavale endise kinomaja vastu kerkib. Räägiti, et hoones hakatakse  rentima  büroopindu või sinna tuleb mööblipoe esindus. Ka Jõgeva linnaarhitekt ei osanud veel toona öelda, mis aadressile Suur 42 kerkib. “Üks mis kindel, sinna ei tehta toidupoodi,” sõnas linnaarhitekt Anne Örd selle aasta alguses. Hoolimata kõigist spekulatsioonidest on praegu eelnimetatud aadressil avatud Entre kodutehnikakauplus.

Jõgeva esindus on kaheteistkümnes Entre kauplus Eestis. Keti juhataja Arne Veske sõnul oli neil ammu plaanis Jõgevale oma esindus avada, kuid varem polnud selleks sobivat pinda. Krunt leiti möödunud aastal ja ehitustöö algas talve hakul.

Kliente meelitatakse Liisi järelmaksuga

Entre poe üldpind on 450 ruutmeetrit, millest müügisaal moodustab 350 ruutmeetrit. Pood pakub laias valikus kodutehnikat: alates pliitidest ja külmikutest ning lõpetades digifotokate ja arvutitega ning kõik tooted on pärit maailmanimega tootjatelt.

Entre pakub ka Eestis suurt populaarsust kogunud Liisi järelmaksu, millel puudub lepingutasu ja mille järelmaksuprotsent on küllalt madal, mõnel sooduspakkumisel see isegi puudub. Teiseks sõnas Veske, et nende poes on ka lai kaubavalik ning hea teenindus, mis peaks samuti kliente Entresse meelitama.

Jõgeva poe ehituseks kulunud rahasummat kauplusteketi juhataja avalikustada ei soovinud. Samas kinnitas ta, et poe töötajad on kvalifitseeritud ning pole tööturul just uued näod, kuid otseselt nad kelleltki töötajaid üle ei löönud. Kui suur edu Entre poodi ees ootab, seda omanik ennustada ei soovinud. 

Hea suhe konkurentidega

Praegu on Jõgeval neli elujõulist kodutehnika kauplust ning nüüd lisandus neile ka Entre. Veske märkis, et konkurents on ainult teretulnud nähtus ja tema arvates ei kao Entre tulekuga ükski teine tehnikakauplus. “Pole see Jõgeva nii väike midagi, arvan, et kõik poed saavad ilusasti edasi toimida,” kinnitas ta.

Praegu Jõgeva ühe suurima kodutehnika poe KSK juhataja Veiko Peldese sõnul Entre tulek Jõgevale nende äri ei ohusta. “Meie pood on töötanud siin juba 16 aastat ja meil on välja kujunenud kindel klientuur ning meie püsikliendid saavad ka arvestatavaid sooduspakkumisi,” ütles Peldes.

Samas lisas ta, et KSK ja Entre tellivad oma kaupu samadelt tarnijatelt ning KSKs on siiski suurem kaubavalik. “Meie poe eeliseks on seegi, et lisaks kodutehnikale saab meilt osta ka elektrimaterjale ja teha sisseoste Elioni esinduses,” sõnas Veiko Peldes.  KSK juhataja nentis veel, et  tihenenud konkurents võib kahjuks tulla mõnele pisemale tehnikakauplusele.

Digipoe Klick juhataja Maris Rebaste sõnul on Entre tulek pigem positiivne kui negatiivne nähtus. “Õnnitleme kliente, kuna nüüd on neil suurem valikuvõimalus,” ütles Rebaste. Klientuurikadu digipoe juhataja samuti ei karda, sest tema sõnul pakub Klick jätkuvalt väga head valikut ja parimat hinda Eestis.

Arne Veske tunnistas, et ta pole Jõgeva konkurentidega suhelnud, kuid siiski loodab, et teised tehnikapoed suhtuvad Entresse lugupidavalt. “Igatahes meie suhtume oma konkurentidesse alati hästi,” kinnitas ta.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus