Jõgeva vald peab Kuremaal sünnipäevapidu

Laupäeval Kuremaal keskpäevast hilisõhtuni kestvatel Jõgeva valla 146. aastapäeva pidustustel “Nooruslik Jõgeva vald 146” pakutakse meelelahutust ja ajaveetmisvõimalusi erinevas eas ja mitmesuguste huvidega inimestele. Lossi pargis toimuvat tähtpäevaprogrammi korraldavad mittetulundusühing Marlau ja Jõgeva vallavalitsus kohalike ettevõtjate ja eraisikute kaasabil.

Mittetulundusühingu Marlau juhatuse liige ja “Nooruslik Jõgeva vald 146” projekti juht Triinu Palmiste ütles, et aastapäevapeo teemaks valiti valla nooruslikkus seetõttu, et piirkonnas töötavad elujõulised lasteaiad ja koolid, tegutsevad noortekeskused ja mitmesugused huviringid, nooruslikku elutahet jätkub erinevatel elualadel.

“Kuremaal võib ringi vaadata kohalikus avatud noortekeskuses,  ootame külla ka teisi noortekeskusi ja -organisatsioone lähemalt ja kaugemalt. Lastel on võimalik mängida eraldi lastealal, kus on ka batuut, millel hüppamine on tasuta,” lisas Palmiste.

“Laadale “Looduslik ja naturaalne” ootame ettevõtjaid, mittetulundusühinguid ja eraisikud müüma eestimaiseid aia- ja põllusaadusi, käsitööd ja muudki kohalikku kaupa. Välismaisele kraamile ja masstoodangule jäävad aga laadaväravad suletuks,” kinnitas MTÜ Marlau liige, ettevõtja Andrus Sibul, lisades, et oma valla kauplejatelt müügiplatsi eest raha ei küsita.   

Selgitatakse välja kõige sportlikum küla

Jõgeva valla kõige sportlikum küla selgitatakse välja peamiselt rahvalikel spordialadel mõõtu võttes. Võistlema oodatakse kümne- kuni kaheteistliikmelisi võistkondi. Tiitlit asub kaitsma möödunudaastasel Jõgeva valla sünnipäevapeol esikoha võitnud Laiuse küla. Nagu eelmiselgi aastal, ootab ka sellel aastal auhind iga ala individuaalvõitjat ning vääriliselt saab autasustatud külade esikolmik. Spordipäeva aitavad korraldada ja läbi viia Rait Kalda ning Kaido Väljaots.

“Valla sünnipäevapeol esinevad siitkandi kultuurikollektiivid ja noorterühmad, näiteks vennad Sakritsad, JJ-Street Tantsukool, rahvatantsurühmad ja koorilauljad. Päeva juhib  Kairit Tuhkanen, kes ka laulab. Õhtusel simmanil mängib tantsuks ansambel Regatt, kes on saanud muu hulgas tuntuks telesarja “ENSV” tunnusmuusika esitajana,” kirjeldas programmi Triinu Palmiste.

“Kuremaal kunagises mõisavalitseja majas on võimalik tutvuda restaureerimiskoja töötubadega, mille sinna on nende tööde õpetamiseks sisustanud mittetulundusühing Marlau. Avatud on Kuremaa veski, kus näeb näitust Jõgeva Koolituskeskuse MTÜ projekti “Käsitöö liidab kogukonda ja põlvkondi” maalikursuse ja lapiteki õpiringides valminud töödest. Avatud on ka Kuremaa loss,” rääkis Marlau liige, firmajuht Jan Vilgats. 

Vihma korral telkidesse

“Möödunud aastal, kui meie koduomavalitsus sai 145 aastaseks,  toimusid pidustused teemal “Keskkonnasõbralik Jõgeva vald”. Arvestades tollast rohkearvulist osavõttu ja positiivseid hinnanguid paljudelt kaasalööjatelt, otsustasime valla sünnipäevapeo traditsiooniks muuta.

Jõgeva valla elanikud on väärt, et neile kord aastas korralik rahvapidu korraldatakse, mis on ühtlasi hea võimalus tutvustada valda ka kaugemalt tulijatele. Ka seekordsetele pidustustele on oodata delegatsioone Jõgeva valla sõpruspiirkondadest. Vihmast ilma ei tasu karta, sest peoplatsile püstitatakse suured telgid, mis vihma korral peavarju pakuvad ja peomeeleolu rikkuda ei lase,” kinnitas Jõgeva vallavolikogu aseesimees Marek Saksing, üks  MTÜ Marlau eestvedajatest.

Pidu peakirjaga “Nooruslik Jõgeva vald 146” toetavad Leader, Kohaliku omaalgatuse programm, Eesti Kultuurkapital, Jõgeva vallavalitsus ning kohalikud ettevõtjad.

Rohkem infot saabuva sünnipäevapeo kohta leiate www.jogevavv.ee ja www.marlaumty.eu

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus