Jõgeva Tähe jäi kodusel karikaturniiril kolmandaks

Möödunud laupäeval ja pühapäeval Jõgeva spordikeskuses Virtus 21. korda toimunud rahvusvahelise saalihokiturniiri Jõgeva Karikas 2019 võitis Tallinna meeskond Sparta Team Automaailm. Teise koha saavutas Eesti Maaülikooli spordiklubi ja kolmanda Jõgeva spordiklubi Tähe/Olivia.


Esimesel võistluspäeval mängiti turniirisüsteemis kümme mängu. JSK Tähe/Olivia viigistas 2:2 Eesti U19 koondisega, kaotas seejärel Sparta Team Automaailmale 3:7, võitis 4:2 Soome klubi VKTP, kuid viimases kohtumises kaotati Eesti Maaülikooli spordiklubile koguni 3:10.

Pühapäeva hommikul jätkati play-off mängudega. Väljakuperemehed läksid poolfinaalis taas vastamisi EMÜ spordiklubiga. Kui mängu alguses vedas Tähel viltu, siis normaalaeg lõppes viigilise tulemusega 3:3. Võitja selgitati seejärel karistusvisetega, kus Jõgeva jäi lõpuks alla 3:4.

Teisel päeval mängiti paremini

„Eksisime üsna palju. Meil olnuks võimalus ka võita. Pidanuksime suutma karistuslöögid ära lüüa,” arvas Tähe ridades mänginud Rasmus Randoja, kes esimesel päeval mängis Eesti U19 koosseisus.

Teisena pääses finaali Sparta Team Automaailm, kes alistas poolfinaalmängus soomlaste klubi VKTP  9:2. Seejärel kohtus Jõgeva Tähe pronksimängus Soome meeskonnaga ja võitis 3:2 ning kindlustas endale turniiril kolmanda koha. Otsustava värava saavutas seejuures Tähe eest lätlane Peteris Freimanis.

„Kindlasti tuli meil väga palju pingutada. Pidime endast ikka kõik andma. Soome võistkonnal on palju kogemusi ja pidevalt on nad ka osalenud turniiril Jõgeva Karikas. Sel võistlusel oli üldse tugev konkurents, sest kõik osalejad mängivad esiliigas ja tase vastab kõikide võistkondade ootustele,” rääkis JSK Tähe/Olivia mängija Mathias Einamann.

Tema sõnul tuleb turniiri pidada väga oluliseks ka uue hooaja ettevalmistamiseks, sest järgmisel nädalavahetusel algab juba Läti esiliiga.

„Meie meeskonnas on viis lootustandvat noort mängijat. Kui neile üks või kaks hooaega aega anda, saavad nendest veelgi paremad mängumehed. Varsti kuuluvad nad kindlasti juba põhiviisikusse,” lisas Einamann.

Margus Guss lõpetas karjääri

Mitmed pealtvaatajad avaldasid arvamust, et pühapäevaks oli Jõgeva Tähe võitlustahe ja sportlik vorm võrreldes laupäevaga oluliselt tugevamaks muutunud. „Mina vaatan saalihokit väga rõõmsa pilguga. See on ilus mäng,” ütles jäähokiveteran Heino Poom.  

Finaalmängus võitis Sparta Team Automaailm Eesti Maaülikooli spordiklubi 8:4.

„Oleme turniiril Jõgeva Karikas mänginud mitmeid kordi. Võit tuli meile aga esmakordselt. Kergelt see ei tulnud, nõudis piisavalt vaeva. Palju mänge lühikese ajaga tekitas omajagu väsimust. Ka vahetusmängijaid saime kaasa võtta vähem kui tavaliselt. Kokkuvõttes veeres aga pall hästi,” ütles Vooremaale Sparta Team Automaailm kapten Oliver Savi.

„Turniir oli hästi korraldatud ning Jõgevale on alati hea mängima tulla,” lisas ta.

Turniiri Jõgeva Karikas 2019 edukamaid meeskondi ja mängijaid autasustas selle võistluse korraldanud Jõgeva spordiklubi Tähe eestvedaja Marko Saksing. Ta tänas lõpetamisel osalejaid, toetajaid ja pealtvaatajaid ning lisas, et loodetavasti kohtutakse sel turniiril ka tuleval aastal.

Saksing tunnustas aukirjaga JSK Tähe/Olivia senist kaptenit Margus Gussi, kes arvestades vigastusi lõpetas oma sportlaskarjääri mängimisega tänavusel Jõgeva karikaturniiril, kus ta ka värava lõi. 

Guss mängis Eesti meistriliigas 17 hooaega (aastatel 2002–2019). Ta lõi kokku 165 väravat ja andis 126 resultatiivset söötu.

Turniiri parimad

MVP – Tanel Kasenurm (Sparta Team Automaailm)
Resultatiivseim mängija – Tanel Kasenurm (Sparta Team Automaailm) 25 (26 + 9)
Parim ründaja – Stenver Savi (Sparta Team Automaailm)
Parim kaitsja – Sten Kõiv (EMÜ SK)
Parim väravavaht – Rainer Kalde (Jõgeva SK Tähe/Olivia)

Meeskondade parimad:
Oliver Savi – Sparta Team Automaailm
Sander Mägi – EMÜ SK
Sven Uue – Jõgeva SK Tähe/Olivia
Lari Ylikarjula – VKTP
Rasmus Randoja – Eesti U19

 
 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus