Jõgeva Tähe esindusmeeskonna üleolek jätkub igal rindel

Jõgeva SK Tähe/Olivia saalihoki esindusmeeskond sai möödunud nädalavahetusel kaks olulist võitu. Eesti meistrivõistluste põhiturniiri eelviimases mängus alistati EMÜ SK I 12:4 (3:1, 2:3, 7:0) ja Läti meistrivõistluste esiliiga turniiri viimases mängus FK Valka koguni 23:3 (8:1, 6:1, 9:1).


Reede õhtul kohtuti EMÜ SK meeskonnaga Tartus. Põhiturniiri esikoha kindlustamiseks vajas Jõgeva kindlasti võitu normaalajal. Mängu algus oli tasavägine, sest teise kolmandiku lõpuks juhtis Tähe vaid 5:4. Kuid viimane kolmandik oli sootuks teisest puust ja see võideti koguni 7:0. Jõgeva meeskonna resultatiivsemad olid Ainars Juškevics (5+1) ja Mathias Einamann (3+3). Neist Einamann valiti ka meeskonna parimaks.
Nii on Tähel jäänud pidada põhiturniiril veel üks mäng, kui laupäeva õhtul võetakse kodusaalis vastu Sinimäe meeskond. Tähel on hetkel tabelis 27 punkti ja turniiri lõpetanud Sparta Team Automaailmal 30 punkti. Kui Jõgeva meeskond võidab viimase mängu normaalajal, saab ka Tähe kokku 30 punkti ja võit omavahelises mängus annab Jõgevale põhiturniiri võidu. Sinimäe on seni kogunud 15 punkti.
Laupäeva õhtul korraldas Tähe meeskond Virtuse spordihoones tõelise väravatesaju, kui Läti meistrivõistluste põhiturniiri viimases mängus alistati FK Valka koguni 23:3. Mängu saatus otsustati ära juba esimesel kolmandikul ja edasises mängus sai näha väravaid igale maitsele. Rohkearvuline publik rõõmustas seda enam.
Vastaste väravale tehti kokku 63 viset. Jõgeva meeskonna resultatiivsemad olid meeskonna parimaks valitud Ainars Juškevics (7+5), Peteris Freimanis (2+9) Lauri-Robert Indus (3+0), Mathias Einamann (3+2) ja Andreas Õun (4+1). Väravas tegi häid tõrjeid Karl Kalm.
Nii võitis Tähe esindusmeeskond Läti esiliiga põhiturniiril kõik mängud ja kogus ülekaaluka võitjana 53 punkti. Väravate vahe oli jõgevalastel + 133. Meeskonna resultatiivsemad olid Peteris Freimanis 90 (33+57), Ainars Juškevics 81 (54+27) ja Mathias Einamann 39 (24+15) punktiga.
Tänu esikohale ollakse play-off’i avaringis vabad. Esiliiga poolfinaali esimesed mängud toimuvad esialgse plaani kohaselt 28. ja 29. märtsil kodus.
Jõgeva SK Tähe/Olivia 04 meeskond kindlustas endale aga juba kaks vooru enne turniiri lõppu esikoha Eesti meistrivõistluste II liigas. Viimati peetud mängus alistati kodusaalis Vana Hea Puur tulemusega 9:2 (4:0, 1:0, 4:2). Võistkonna parimaks valiti Rasmus Randoja, kes viskas ühe värava ja andis kaks resultatiivset söötu.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus