Jõgeva staadionil toimus kümnes laste sügisjooks

Möödunud pühapäeval peeti Jõgeval maha pika traditsiooniga lustlik pereüritus väikestele  jooksusõpradele, kes vaatamata vihmasele ja külmale ilmale staadionile võistlema tulid.


Sel aastal toimus Jõgeva sügisjooks lastele juba kümnendat korda ja osalejaid oli kokku 302. „Kõige rohkem on olnud 330 last, aga eelmisel aastal oli alla 300 võistleja. Pigem prognoosisime, et kui sada osalejat tuleb, siis on isegi hästi. Selles suhtes läks päris ilusti, rahvast muudkui tuli ja jäigi tulema,” rääkis jooksu korraldaja Viljar Vallimäe.

„Kindlasti oli see ka üks kõige kehvema ilmaga võistlus, mis on peetud. Aga päris palju inimesi oli.”

Põhitegevus suunatud lastele

Üritus sai üsna palju positiivset tagasisidet, mis näitab Vallimäe sõnul, et rahvale see spordisündmus meeldib. „See on suunatud lastele. Kui üldiselt on lastejooksud mingi teise suurema võistluse osa, siis sellel on ikkagi oma koht olemas ja põhitegevus ongi ainult lastele mõeldud,” kinnitas Vallimäe, lisades, et muidugi leidub tegevusi ka vanematele. „Meil on seal olnud kummikuheide, Olivia Õli hoidmise võistlus, vanemate täpsusjooks, kus staadioniring tuleb läbida võimalikult täpse etteantud ajaga.“

Võistlusel oli kokku kaheksa vanusegruppi ning kõik jooksu lõpetanud said kaela medali ja kaasa meenetekoti. Kuni kolmeaastased pidid läbima 100 meetrit, 3‒4aastaste distants oli 200 ja 5‒10aastastel 400 meetrit ning 11‒16aastaste jooksuraja pikkuseks oli 800 meetrit.

„Selgelt on alati nooremaid rohkem ja vanemaid juba natukene vähem, aga kõik vanuserühmad olid esindatud ja selles suhtes läks hästi,” ütles Vallimäe.

Kuigi tegu oli juubeliüritusega, mida on peetud juba kümme aastat, siis korraldaja sõnul väga palju erilisi muudatusi ei tehtud. „Nüüd on juba paika loksunud, mis seal üritusel olema peaks ja mis ei peaks. Selles suhtes mingit väga suurt uuendust me ei teinud,” rääkis Vallimäe. „Õuealal peavad kindlasti maskotid olema, nemad olid seal ilusti olemas ja lõbustasid lapsi.”

Külaliseks Lõvi Leo

Kohapeal võimlesid lastega ja aitasid meeleolu üleval hoida Lõvi Leo politseist, Mammutipoeg Äksel jääajakeskusest ja Selveri Tibu. Maskotid läksid ka enda arvestuses stardijoonele ning võistlesid lõbusalt omavahel.

Vallimäe sõnul on plaanis lastejooksu ka edaspidi korraldada, kuid spordisündmuse  toimumine sõltub väga palju toetajatest.

„Ma arvan, et jooks on kindlasti vajalik, seda näitab juba osalevate laste arv. Võistlusel on oma koht täiesti olemas ja ma loodan, et seda saab ikkagi tulevikuski teha. Kui toetajaid jätkub, siis kindlasti toimub,” lubas Viljar Vallimäe ning tänas kõiki, kes osalemas käisid ning kes on toetanud ja aidanud.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus